menu
QAmmunity.org
Answers by Kikkpunk
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Kikkpunk
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Kikkpunk
Filter
User Kikkpunk
Recent activity
All questions
All answers
showing all your work for problem 1 divide simplify and state the domain and problem 2 multiply simplify and state the domain
answered
Nov 17, 2023
Mathematics
college
2
votes
88.2k
views
6. Which is the best buy for a box of oat cereal? a. 10 ounces for $2.69 b. 12 ounces for $3.18 c. 16 ounces for $4.08 d. 24 ounces for $5.88
answered
Jun 12, 2023
Mathematics
high-school
7
votes
83.3k
views
Name the point that lies on this line: y = 2 + 5(x + 7)
answered
Mar 9, 2023
Mathematics
college
2
votes
204k
views
Fred is baking cookies for a school sale. It takes 3/4 cups of sugar to make on batch of cookies how many cups of sugar does he need to make 9 batches
answered
Dec 30, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
73.8k
views
What's antibiotic resistance and three cause of antibiotic resistance?
answered
Nov 20, 2022
Biology
high-school
3
votes
169k
views
Personajes secundarios del cuento la nuez de oro
answered
Oct 8, 2022
Spanish
college
2
votes
84.6k
views
What is defination of equation? And why is it called a equation.
answered
Sep 25, 2022
Mathematics
college
3
votes
52.3k
views
The raw materials required by a cell enter it through the _______ ______________ by a process called __________________.
answered
Sep 7, 2022
Biology
college
3
votes
182k
views
Write a word problem and make and explain a math drawing for 4×3/4=?
answered
Jul 9, 2022
Mathematics
college
3
votes
86.3k
views
PLSSS HELP THANK YOU
answered
Jul 5, 2022
Mathematics
middle-school
10
votes
3.3k
views
Why should you make a personal investment plan? A. To keep your money as safe as possible B. To avoid financial risk C. To meet your personal financial goals D. To make the most money possible
answered
Apr 4, 2022
Business
high-school
3
votes
175k
views
Why are some micro-nutrients known as 'limiting factors ?
answered
Mar 4, 2022
Geography
high-school
1
vote
5.8k
views
How would male become female?
answered
Mar 4, 2022
Chemistry
high-school
10
votes
119k
views
Steven bought five bags of candies for $24.50 total. Which amount represents the change in Steven's money per bag?
answered
Oct 26, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
103k
views
Please help me ......
answered
Oct 14, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
233k
views
Patrick Enterprises recently installed a parking lot. The paving costs were $38,750, and the lighting costs were $20,000. In addition, the company entered into a $1,000 annual agreement with Romero Cleaning
answered
Sep 22, 2021
Business
college
6
votes
25.6k
views
Find the volume of the prism. 9 in. 9 in. 9 in.
answered
May 20, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
196k
views
Emily has 6 cans of pain. She uses 3 5/8 cans. How many cans she have left
answered
Apr 19, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
214k
views
What is the Square root of x
answered
Mar 7, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
33.6k
views
Which of these is the best example of a situation that would lead to disillusionment? A. You decide to ride your bike to work, and it starts raining halfway there. B. You have a chance to meet one of your
answered
Jan 30, 2021
English
middle-school
4
votes
196k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org