menu
QAmmunity.org
Recent activity by Kevinkt
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Kevinkt
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Kevinkt
Filter
User Kevinkt
Recent activity
All questions
All answers
Identify four types of regions.
asked
Dec 17, 2023
Geography
high-school
1
answer
174k
views
Please helpp me asap i asked before and their answers were wrong \ 2nd pic is the hint
asked
Dec 16, 2023
Mathematics
middle-school
1
answer
147k
views
How do dichotomous keys use external structures to identify organisms
asked
Nov 10, 2023
Biology
high-school
1
answer
224k
views
Which of these is explored by the speaker? A B C D the conflicts of the musicians the identity of the musicians the reason the musicians are so active if God is pleased with the musicians
answered
Oct 25, 2023
English
high-school
1
answer
190k
views
Give me a 60+ word essay of the causes of global warming and how it works PLEASE PLEASE HELP ME I NEED THIS TODAY
asked
Oct 11, 2023
Geography
college
1
answer
93.1k
views
2. Refer to the figure shown.a. What is JK?b. What is KM?
answered
Sep 1, 2023
Mathematics
college
1
answer
124k
views
Ventana High School has found that some offerings on the lunch menu aremuch more popular than others. The following table displays students'favorite lunch choices:1875923PizzaTacosSubSandwichesChineseComboPlate98What
answered
Jul 3, 2023
Mathematics
college
1
answer
101k
views
1) Write an equation in point slope form that passes through the point (1, 2) & slope of -5
answered
May 17, 2023
Mathematics
college
2
answers
107k
views
Rewrite the following sentence using both direct and indirect object pronouns. Jim compra pizza para rob y emilie.
answered
Apr 30, 2023
English
high-school
1
answer
44.8k
views
Xavier bought 6 oranges from a 6 store. If he paid $1.74, how much did each orange cost? $[?] Enter
answered
Mar 3, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
195k
views
Please help me hurry
asked
Nov 25, 2022
History
middle-school
1
answer
114k
views
Perform the operation. Enter your answer in scientific notation. 9 x 10^*8 - 5.3 x 10^*8 =
asked
Oct 3, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
210k
views
Your teacher asks you to write a linear equation for a function in which the rate of change is -7 and the initial value is -2. You wrote the equation y= -7x + (-2). Your classmate wrote the equation y=
asked
Sep 23, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
183k
views
A company purchases and uses 40000 gallons of materials for which they paid $3 a gallon. The materials price variance was $90000 favorable. What is the standard price per gallon?
asked
Jul 25, 2022
Business
college
1
answer
145k
views
The United States Constitution was written in 1787. What was the reason for writing the constitution? A. To describe the organization of the government B. To explain the reasons for separating from Britain
asked
Jul 25, 2022
History
high-school
1
answer
105k
views
Im so sorry I just don't know how to do this and school ends soon so im struggling.
asked
Jul 15, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
38.7k
views
Pangkat itniko ni miriam defensor
answered
Jun 26, 2022
History
college
1
answer
188k
views
Compare two linear relationships below. All of the following are true except
answered
Jun 2, 2022
Mathematics
college
1
answer
137k
views
What state is associated with “Seward's Folly”? A. Oregon B. California C. Alaska D. Arizona
asked
May 7, 2022
History
high-school
1
answer
110k
views
How did many Middle Eastern countries react to the Sykes-Picot Agreement?
answered
Mar 31, 2022
History
college
1
answer
202k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org