menu
QAmmunity.org
Questions by Keneni
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Keneni
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Keneni
Filter
User Keneni
Recent activity
All questions
All answers
You are the network administrator for a large organization. You have a Windows 10 machine that is working fine, but you downloaded and installed a newer version of the network adapter driver. After you
asked
Dec 18, 2024
Computers and Technology
high-school
1
answer
1
vote
11.1k
views
What does the medical office use instead of Signature Confirmation?
asked
Jun 9, 2024
Medicine
college
1
answer
1
vote
209k
views
In what form is sugar stored in plant cells during photosynthesis?
asked
May 11, 2024
Social Studies
high-school
2
answers
3
votes
71.5k
views
Which character in "Macbeth" is introduced as a brave and loyal servant to the king? A. Macduff B. Banquo C. Malcolm D. Macbeth
asked
Mar 9, 2024
English
high-school
1
answer
4
votes
192k
views
Tailor is to garments as cobbler is to
asked
Mar 1, 2024
English
college
1
answer
3
votes
230k
views
Who could be held responsible for the misuse of III data by an agency? 1) The agency itself 2) The individuals who obtained the data 3) The individuals who misused the data 4) All of the above
asked
Feb 13, 2024
Law
college
1
answer
1
vote
52.4k
views
Which is the correct equation for a line that passes through the points (-2,7) and (2,-5)? y=3x+5 y=1/3x+3 y= -3x-12 y= -3x+1
asked
Jan 17, 2024
Mathematics
college
1
answer
1
vote
43.1k
views
A machine with a cost of $145,000 and accumulated depreciation of $100,000 is sold for $57,500 cash. The amount that should be reported as a source of cash under cash flows from investing activities is
asked
May 24, 2023
Business
college
1
answer
24
votes
228k
views
The regular price of Colby cheese is $3.99 per pound. The sale price is $2.89 per pound. What is the percent decrease to the nearest whole percent? *
asked
Feb 9, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
132k
views
What flavor is c0ke? no wrong answers or ELSE! dont say i dont know, if you dont know then DONT ANSWER!!
asked
Sep 25, 2022
English
high-school
1
answer
2
votes
19.4k
views
PLZ HELP, DUE TODAYYY!!!!!!
asked
Jun 19, 2022
Physics
high-school
1
answer
3
votes
136k
views
HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
asked
Jun 6, 2022
History
middle-school
2
answers
4
votes
67.9k
views
How many solutions does this equation have? 6x - 8 = -4x - 12* No Solution Infinitely Many Solutions 1 Solution
asked
May 26, 2022
Mathematics
college
1
answer
8
votes
190k
views
Elisa takes a maximum of 6 guitar lessons each month. She is required to rent a guitar for a one-time rental fee of $20 and each lesson costs $45. If Elisa takes x lessons, the total cost of guitar lessons
asked
May 25, 2022
Mathematics
college
1
answer
9
votes
188k
views
Determine whether (a) x = -1 or (b) x = 2 is a solution to this equation X-8=-9
asked
May 22, 2022
Mathematics
college
1
answer
3
votes
14.9k
views
A 2-quart carton of sour cream costs $4.32. What is the price per cup?
asked
Apr 14, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
6.1k
views
Okay so I had a science test yesterday. it was important and determines what I need to learn before the STAAR test. well my teachers goal for me was to make a 55 since on the last one I made a 45.. well
asked
Apr 8, 2022
Health
high-school
1
answer
0
votes
73.9k
views
A certain town has two kinds of youth basketball teams. One is a school team (S) and the other is a rec team (R). On any given Saturday in December, the probability that a school team will have a game
asked
Sep 2, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
155k
views
Can somebody help me I’m in 2nd grade thank you.
asked
May 15, 2021
Mathematics
college
1
answer
3
votes
153k
views
What is the awnser to x²=4/9
asked
Feb 26, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
170k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org