menu
QAmmunity.org
Answers by Katzenhut
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Katzenhut
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Katzenhut
Filter
User Katzenhut
Recent activity
All questions
All answers
John runs at a rate of 12 laps in 8 minutes while Sam runs a rate of 24 laps in 18 minutes what is the unit rate for john. what is the unite rate for Sam. who runs faster? explain
answered
Jan 14, 2018
Mathematics
middle-school
6
votes
11.7k
views
Charlie bought 2 1/2 pound bag of oranges for $3.75. What is the cost of one pound of oranges
answered
Jan 2, 2018
Mathematics
middle-school
5
votes
203k
views
The cities of Harappa and Mohenjo Daro depended on the Indus River valley for its ________.
answered
Sep 24, 2017
History
middle-school
4
votes
221k
views
5. Unlike an animal's habitat, an animal's niche can be described by all of the following except A. the place in which the species lives. B. the job the organism has within its environment. C. the way
answered
Jan 13, 2017
Biology
high-school
5
votes
60.3k
views
Which of the following tools did Sumerians use to write with? a. handmade paper b. cylinder seals c. reed pens d. inks and dyes
answered
Nov 23, 2016
History
high-school
5
votes
84.1k
views
What is 9/16 closer to 0, 1, or 1/2?
answered
Sep 26, 2016
Mathematics
middle-school
7
votes
27.4k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.4m
questions
11.1m
answers
Search QAmmunity.org