menu
QAmmunity.org
Answers by Juandesant
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Juandesant
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Juandesant
Filter
User Juandesant
Recent activity
All questions
All answers
It takes 7 hours for Will to paint a house. Judy can paint the same house in 3 hours. How long will it take them to paint the house if they work together?
answered
Dec 10, 2023
Mathematics
college
11
votes
128k
views
Which of the following rhetorical patterns would be the most likely to be used in an essay that presents an evaluative judgment about the best smartphone on the market? Multiple Choice A. Classification
answered
Aug 22, 2023
English
college
8
votes
167k
views
I need help in a minute please
answered
Nov 13, 2022
Mathematics
middle-school
4
votes
28.3k
views
Please answer asap $:$/$/&&/&/
answered
Jun 5, 2022
Biology
college
5
votes
162k
views
Can someone help me on this
answered
May 29, 2022
Spanish
high-school
6
votes
17.8k
views
Expand the following: 5(2x-4)
answered
May 6, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
70.1k
views
Plz someone answer this with an explanation
answered
Apr 29, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
234k
views
The formula: y-y1 = m (x-x1) is known as:
answered
Apr 8, 2022
Mathematics
college
4
votes
77.3k
views
What four cell processes do all living cells need energy for?
answered
Mar 8, 2022
Biology
high-school
5
votes
86.7k
views
The primary difference between the accrual basis and the cash basis of accounting is: ___________ a. The accrual basis records revenues when services or products are delivered and records expenses when
answered
Mar 4, 2022
Business
college
4
votes
132k
views
I have a Spanish Test tomorrow over Spanish Speaking Countries and Captials. Please, Help me out
answered
Feb 24, 2022
Spanish
high-school
2
votes
210k
views
Abc or d please help me!
answered
Feb 12, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
71.6k
views
Which sentence most clearly describes a plot, as opposed to just a Narrative?
answered
Jan 27, 2022
English
college
5
votes
10.3k
views
I need help with this fast i apericiatte it
answered
Jan 15, 2022
Mathematics
high-school
14
votes
138k
views
Use the following set of data: 5, 7, 7, 6, 4, 8, 17, 5, 7, 5, 6, and 5. Find the interquartile range of the data. *
answered
Dec 30, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
208k
views
A 36 lb. Case of Glenview Farms solid grade AA Unsalted Butter cost $106.16. What is the unit price per Ib?
answered
Dec 17, 2021
Mathematics
college
3
votes
186k
views
Find the distance between the points (13,19) and (13,-14)
answered
Dec 10, 2021
Mathematics
college
3
votes
63.9k
views
An airport shuttle company owns cars that have a maximum capacity of 4 passengers and vans that have a maximum capacity of 9 passengers. They have 11 total vehicles that can combine to carry a total of
answered
Dec 9, 2021
Mathematics
college
6
votes
202k
views
A forklift does 450 J of work to lift a 150 N hot tub. How high is the hot tub lifted? Round your answer to the nearest whole number. The hot tub is lifted m.
answered
Nov 22, 2021
Physics
high-school
3
votes
12.4k
views
Can someone please help me pretty please
answered
Nov 16, 2021
History
high-school
6
votes
51.1k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.8m
answers
Search QAmmunity.org