menu
QAmmunity.org
Questions by Jonatan Goebel
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Jonatan Goebel
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Jonatan Goebel
Filter
User Jonatan Goebel
Recent activity
All questions
All answers
D. Main Idea: Roman priests observed rituals to honor the gods. 1. What was the Roman attitude toward religion?
asked
Sep 1, 2024
History
college
1
answer
1
vote
56.0k
views
Please i need as soon as possible
asked
Sep 18, 2023
Biology
high-school
1
answer
2
votes
86.7k
views
5. Sandra drew the triangle below. Rika said that the lengths couldn't be correct. With which student do you agree? Explain your answer. 30 10 60 5√3
asked
Feb 23, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
232k
views
Jack is asked to draw a tree using a scale of 2 in : 4 meters. She draws a 6 inch tree. How tall is the tree?
asked
Feb 7, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
19
votes
184k
views
Two vectors are given as A⃗ = 2i^ + 3j^ − 3k^ and B⃗ = -1i^ + 5j^ + 3k^. Find A⃗ ⋅ B⃗
asked
Dec 6, 2022
Physics
college
1
answer
5
votes
148k
views
I pay 455.00 a month for car payment but have a 24.31 apr interest rate how much im i really paying towards my car
asked
Nov 15, 2022
Business
high-school
1
answer
16
votes
219k
views
Graph the piecewise function. f(x) = 3⌊x⌋ − 1 A , B, C, D?
asked
Mar 2, 2022
Mathematics
college
1
answer
1
vote
17.5k
views
Which two habitats lack trees, shrubs, and liquid water? A. Swamp and tundra O O B. Desert and tundra O C. Grassland and forest O D. Desert and beach
asked
Sep 6, 2021
Biology
college
2
answers
1
vote
50.5k
views
12) 8x - 2 = -9 + 7x Answer
asked
Jul 28, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
210k
views
Mary is analyzing a quadratic function f(x) and a linear function g(x). Will they intersect? Please answer!!
asked
Jun 25, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
113k
views
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 juice boxes a. $18.69 b. $19.89 c. $21.91 d. $26.
asked
Apr 22, 2021
Mathematics
college
1
answer
4
votes
35.4k
views
What is meningitis? (ANATOMY)
asked
Apr 13, 2021
Biology
high-school
2
answers
4
votes
70.9k
views
Which individual is shown in karyotype
asked
Mar 19, 2021
Biology
high-school
1
answer
1
vote
192k
views
Which processes are part of the fast carbon cycle? A. Transpiration and photosynthesis B. Deforestiation and fossil fuel formation C. Transpiration and fossil fuel formation D. Cellular respiration and
asked
Feb 27, 2021
Biology
high-school
2
answers
5
votes
107k
views
To find the solution of a quadratic equation, what number should it be equal to?
asked
Feb 14, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
114k
views
What is tissue rejection?
asked
Jan 19, 2021
Biology
high-school
1
answer
1
vote
162k
views
Are there it Peter words part time 3 hours every day in Sandy works part time 2 hours everyday if both of them get for $4.50 an hour right and in equal ality To compare Peter in Cindy's earnings
asked
Dec 3, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
135k
views
Suppose a movie starts at 5:00 p.m. and Lindsay, a customer who is always late, arrives at the movie theater at a random time between 5:10 p.m. and 5:45 p.m. Lindsay's late arrival time, in minutes, represented
asked
Nov 21, 2020
Mathematics
college
1
answer
3
votes
56.6k
views
In about what year did the Adena culture start building large earthen mounds?
asked
Apr 28, 2020
History
middle-school
1
answer
0
votes
122k
views
which belief cause serb nationalist to come conflict with Austria Hungary in the year leading up to world war 1
asked
Jun 19, 2019
History
middle-school
2
answers
3
votes
120k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.1m
questions
10.8m
answers
Search QAmmunity.org