menu
QAmmunity.org
Recent activity by Joel Cox
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Joel Cox
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Joel Cox
Filter
User Joel Cox
Recent activity
All questions
All answers
Please help! look at the phot linked ā
asked
Oct 25, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
142k
views
Math area and perimeter 07
answered
Jul 20, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
134k
views
Which sentence contains slang? A. I am one of them. B. Please vote in favor of the permit. C. Soccer is the bomb. D. Lincoln needs a new soccer field.
answered
Jun 3, 2023
English
high-school
2
answers
48.8k
views
How has the fine art of finding and courting a loved one changed over time?
answered
May 21, 2023
English
college
1
answer
166k
views
How did the aims of the Soviet Union conflict with those of the United States?ā A) the Soviet Union pushed for Nations to become independent B) the Soviet Union sought to control the government of other
answered
May 5, 2023
History
college
1
answer
12.1k
views
NO LINKS!! Use the method of substitution to solve the system. (if there's no solution, enter no solution). Part 3zā
answered
Mar 31, 2023
Mathematics
college
2
answers
211k
views
42. The price of a baseball cap is $9.00 plus $0.78 tax. What is the price of 4 caps?
answered
Mar 28, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
59.4k
views
Three pencils are on sale for $0.45 at this rate what is the cost per pencil
answered
Feb 24, 2023
Mathematics
college
1
answer
32.6k
views
Answer the following this is reading!
answered
Dec 19, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
111k
views
If isolated colonies do not grow on a plate, what may have happened ?
asked
Dec 12, 2022
Biology
high-school
1
answer
158k
views
Trivia Q2 10pts (2x)y x=2 y=9
answered
Oct 10, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
45.5k
views
What is the solution to the inequality 3 + 5/7x > 1 + x ?
answered
Oct 8, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
185k
views
Butler Corporation is considering the purchase of new equipment costing $84,000. The projected annual after-tax net income from the equipment is $3,000, after deducting $28,000 for depreciation. The revenue
answered
Sep 24, 2022
Business
college
1
answer
13.6k
views
How parrotfish affect the carrying capacity of coral reefs
answered
Jul 29, 2022
Biology
high-school
1
answer
40.4k
views
Help pls also show work if needed!
answered
Jun 23, 2022
Mathematics
college
2
answers
148k
views
What do the acronyms PA DA and PR stand for ?ā
answered
Jun 15, 2022
Business
college
1
answer
26.6k
views
What is 20/10 as a whole number
asked
Jun 14, 2022
Mathematics
college
2
answers
209k
views
Read this sentence from a student essay and then answer the question. William shows courage in front of those who come to witness his windmill invention. Which choice best revises the sentence so that
answered
Jun 3, 2022
English
college
2
answers
83.9k
views
What were the ideas about racial difference constructed during the period of European global exploration, and why did they persist?
asked
May 22, 2022
History
high-school
1
answer
118k
views
Product ABC has a contribution margin per unit of $10.00. Each unit of ABC requires 5 minutes of machine time. Product XYZ has a contribution margin per unit of $15.00 and each unit requires 10 minutes
answered
May 21, 2022
Business
high-school
1
answer
126k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org