menu
QAmmunity.org
Answers by Jme
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Jme
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Jme
Filter
User Jme
Recent activity
All questions
All answers
Mrs.plunket paid $1.78 for 2/3 of a pound of potatoes what is the price per pound of potatoes
answered
Mar 18, 2018
Mathematics
middle-school
1
vote
43.1k
views
Devon couldn't hear KiKi because the diamond studs shining brightly on the rack distracted him identify the adverb
answered
Feb 7, 2018
English
middle-school
2
votes
233k
views
Jeffrey's recipe for oatmeal muffins calls for 2 3/4 cups of oatmeal and makes one dozen muffins. If he makes 2 dozen muffins for a club meeting and 2 1/2 dozen muffins for a family reunion, how much oatmeal
answered
Jan 8, 2018
Mathematics
middle-school
4
votes
109k
views
If the point P(-4/5,y) lies on the unit circle and P is in the third quadrant, what does y equal? If necessary, use the slash mark ( / ) for a fraction bar.
answered
Oct 20, 2017
Mathematics
high-school
4
votes
132k
views
Simplify completely: the quantity 8 times x to the third power plus 6 times x to the 2nd power minus 4 times x all over negative 2 times x a.−4x^2 − 3x + 2 b.−4x^2 + 3x + 2 c.4x^4 + 3x^3 − 2x^2 d.4x^2
answered
Jun 26, 2017
Mathematics
high-school
3
votes
24.6k
views
Miracle plays were always based on the lives of saints. True False
answered
May 10, 2017
English
high-school
1
vote
72.4k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.8m
questions
10.4m
answers
Search QAmmunity.org