menu
QAmmunity.org
Answers by James Westman
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by James Westman
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by James Westman
Filter
User James Westman
Recent activity
All questions
All answers
If 5 gallons of milk cost $10, find the cost of 10 gallons of milk.
answered
Sep 11, 2023
Mathematics
high-school
3
votes
194k
views
All I need is the answer please and thank you
answered
Mar 21, 2023
Mathematics
college
7
votes
134k
views
7-Which beans are the better deal? O Kidney Beans $1.18 per Ib Lima Beans $2.13 for 2 lbs 7b-What is the Unit Price for the better deal? Round to the nearest hundredth) Put your answer in the form 0.00
answered
Jan 23, 2023
Mathematics
college
1
vote
217k
views
Congratulations!! you solved all the clues !! unscramble the secret letters to find the final clue.
answered
Jan 21, 2023
English
high-school
10
votes
96.7k
views
Ok i dnt know who answered my question earlier but its not showing the answer my queation was what would be a good speech to write about paragrahp to paragraph like how a good writer would write it
answered
Dec 7, 2022
English
college
6
votes
196k
views
What does a variable represent? Pls help
answered
Nov 22, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
154k
views
US History 2020-2021 The Cold War Quiz Active What is the purpose of the United Nations Universal Declaration of Human Rights? O to protect the rights of people in democratic countries O to promote democracy
answered
Nov 10, 2022
History
high-school
11
votes
198k
views
Assume that θ is an acute angle in a right triangle satisfying the given conditions. Evaluate the 5 remaining trigonometric functions. Sketch a triangle in the correct quadrant and label. sec θ= 17/15
answered
Jun 9, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
74.7k
views
How was gold discovered in California?
answered
Mar 23, 2022
History
middle-school
2
votes
21.9k
views
Please help!! ASAP!!!!!!
answered
Jan 8, 2022
English
high-school
8
votes
880
views
The options are: 3/10, 65%, 3/7, 70%
answered
Dec 27, 2021
Mathematics
college
1
vote
205k
views
Shala bought a pen on sale. She saved 17 percent of the original price of $29. About how much money did she save? $1 $5 $10 $20
answered
Dec 10, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
131k
views
carrie and joel plan to sell apple pies at the county fair for $6 each. the ingredients they used cost $3.75 per pie. they rent an oven for $54 to keep the pies hot throughout the day. how many pies must
answered
Oct 8, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
175k
views
What is 7 to the power of 3 in expanded form?
answered
Jul 21, 2021
Mathematics
college
5
votes
213k
views
The Chen family sold its house through a real estate agent for $330,000. If the real estate agent gets a 4.5% commission, how much did the Chen family have to pay her? A) 1485.00 B) 344,850.00 C) 331,485.
answered
May 24, 2021
Mathematics
college
2
votes
195k
views
Needing help here don’t have a clue
answered
May 2, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
234k
views
Predict how it is possible for bison's population to thrive in the prairie? Bison have limited type of natural predators. Bison can live for a very long time. Bison is not part of a food chain. Bison can
answered
Apr 26, 2021
Biology
college
2
votes
146k
views
A/An _________ admiisters medication to cause loss of sensation or feeling. A). Anesthesiologists B). Pathologist C). Oncologist D). Thoracic Surgeon
answered
Apr 2, 2021
Health
high-school
3
votes
221k
views
How do you explain HOW TO GET 10 x 2 - 3^2 + 4/2 -7= 6
answered
Feb 15, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
142k
views
Using credit to buy stock is called buying stock on
answered
Jan 16, 2021
History
high-school
6
votes
124k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org