menu
QAmmunity.org
Recent activity by James Irwin
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by James Irwin
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by James Irwin
Filter
User James Irwin
Recent activity
All questions
All answers
PLEASE HELP ASAP WITH MATH PLEASE THANK YOU It's adding and Subtracting Decimals
asked
Dec 14, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
224k
views
Use a protractor to draw a parallelogram that has side lengths of 8 centimeters and 6 centimeters and two adjacent angles that measure 40° and 140°. What are the measures of the other two angles in the
asked
Nov 6, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
56.2k
views
Find a line that is parallel to y = x + 7 and passes through the point (2, 4)
answered
Sep 17, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
218k
views
Gortegashereagain Anybody know this user? I need to talk to this user I have an explanation so if you have questions just ask
answered
Jun 24, 2023
English
high-school
1
answer
72.9k
views
2. The Industrial Revolution was closely tied with what other big societal change? ple work
answered
Jun 23, 2023
History
college
1
answer
123k
views
Ten students received their test grades back for Math 171.80886052965866358899Find the 5 number summary.
asked
May 15, 2023
Mathematics
college
1
answer
109k
views
Phagocytes are white blood cells with a lobed nucleus. True False
answered
May 14, 2023
Biology
high-school
2
answers
78.6k
views
What factors have caused the rise in global temperatures over the past century?
asked
Apr 27, 2023
Chemistry
high-school
1
answer
10.9k
views
Write a question that matches the answer
asked
Mar 15, 2023
Spanish
high-school
1
answer
220k
views
chef John bought 3 dozen eggs for $16.20 what is the unit price a $10.80 per 2 dozen eggs b $5.40 per 12 eggs c $0.45 per eggs d $0.22 per eggs e none of these f I don't know this yet
asked
Feb 1, 2023
Mathematics
college
1
answer
105k
views
Convert 0.83838383 into a fraction
answered
Nov 29, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
142k
views
What do I put in the box?? Do I skip count?
answered
Nov 25, 2022
Mathematics
college
2
answers
72.2k
views
I go to school (a, in, by) 9 am
asked
Nov 19, 2022
English
high-school
1
answer
155k
views
Based on the food chain, identify the primary consumer. A) frog B) grass sunlight D) grasshopper
answered
Sep 30, 2022
Biology
high-school
1
answer
105k
views
Based on the food chain, identify the primary consumer. A) frog B) grass sunlight D) grasshopper
answered
Sep 30, 2022
Biology
high-school
1
answer
105k
views
Based on the food chain, identify the primary consumer. A) frog B) grass sunlight D) grasshopper
answered
Sep 30, 2022
Biology
high-school
1
answer
105k
views
Please help asap!!!! Below is a system of equations. Which method would you use to solve this? Why? Solve the problem, explaining each step. x = y – 3 2x + y = 12
answered
Sep 29, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
161k
views
Evaluate 8x^2 + 2x + 5, when x =7
answered
Aug 23, 2022
Mathematics
college
1
answer
170k
views
Please answer D: if you don't know then please don't answer
answered
Aug 15, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
42.1k
views
Helppppp plsssssssssssssssssssssss thanks for help:D
asked
Aug 8, 2022
English
college
1
answer
145k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org