menu
QAmmunity.org
Answers by Jaga
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Jaga
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Jaga
Filter
User Jaga
Recent activity
All questions
All answers
Find the value of x assume the triangles are the same
answered
Dec 22, 2023
Mathematics
college
3
votes
213k
views
How many national roads connected to Bloemfontein?
answered
Oct 19, 2023
Mathematics
high-school
7
votes
167k
views
Megan, Sam, and Alex are running for class president. 1/4 of the class voted for Megan. 3/10 of the class voted for Sam. Which of the following is true?
answered
Sep 3, 2023
Mathematics
high-school
6
votes
122k
views
The bar graph shows the estimated number of calories per day needed to maintain energy balance forvarious gender and age groups for sedentary lifestyles. (Sedentary means a lifestyle that includes only
answered
Jul 31, 2023
Mathematics
college
3
votes
204k
views
SOLVE this equation. 0.5r+5=r-8
answered
Jul 31, 2023
Mathematics
college
4
votes
58.1k
views
In one bite Cookie ate 3/4 of a dozen chocolate chip cookies. How many cookies did Cookie eat in that bite? Draw a diagram to illustrate the problem.
answered
Jul 23, 2023
Mathematics
high-school
6
votes
36.5k
views
What did the Quartering Act tax?
answered
Jun 27, 2023
Social Studies
college
10
votes
40.1k
views
What subject pronoun would you use if you are talking about Juana
answered
Jun 8, 2023
Spanish
college
10
votes
158k
views
Which correctly lists three items that are removed during the purification of wastewater? chemicals, gases, solids debris, chemicals, solids gases, debris, groundwater groundwater, gases, harmful organisms
answered
Dec 29, 2022
Chemistry
high-school
5
votes
178k
views
PLEASE HELP ASAP is this correct?
answered
Dec 27, 2022
English
middle-school
3
votes
116k
views
Write the fractions from parts (a) and (b) as a proportion, and solve to find out how many miles Alex's friend's house is from school. Round your answer to the tenths place. *
answered
Dec 13, 2022
Mathematics
high-school
12
votes
82.3k
views
13=11-4x what is the value of x
answered
Jul 26, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
202k
views
Super Easy Question LOL PLEASE ANSWER!!!!
answered
Mar 10, 2022
Mathematics
middle-school
7
votes
51.2k
views
What is (8x + 4) added to (15x – 12)?
answered
Mar 10, 2022
Mathematics
college
5
votes
67.8k
views
How do you identify the development of society ? wirte in a sentence
answered
Feb 24, 2022
Social Studies
college
3
votes
57.8k
views
FIND THE SCALE FACTOR GIVEN TRIANGLE ABC~TRIANGLE DEF then USE THE THE SCALE FACTOR TO FIND X then USE THE SCALE FACTOR TO FIND Y PLEASE HELP ILL CASH APP MONEY!
answered
Jan 27, 2022
Mathematics
college
7
votes
182k
views
2. Logan is taking out a loan to buy a $4,000 ring for his girlfriend. He has the two finance options listed below. Which option should he choose? Justify your answer by giving the amount of money Logan
answered
Dec 24, 2021
Spanish
middle-school
5
votes
170k
views
3 bags of dog treats for $7.38. What is the cost per bag of dog treats
answered
Dec 18, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
82.7k
views
What is amino acid and what is the function of it
answered
Nov 23, 2021
Biology
high-school
3
votes
43.1k
views
Which choice is an interjection that makes sense? ________ the bonfire is too high! Yikes, Well, Great, Oh,
answered
Sep 23, 2021
English
middle-school
3
votes
140k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org