menu
QAmmunity.org
Answers by Iman Sedighi
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Iman Sedighi
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Iman Sedighi
Filter
User Iman Sedighi
Recent activity
All questions
All answers
Juanita is deciding whether to buy a skirt that she wants
answered
Dec 25, 2023
SAT
high-school
6
votes
214k
views
Who now what is egal 8+8-8×8÷8
answered
Dec 7, 2023
Mathematics
high-school
5
votes
98.9k
views
18. There are 44 runners in a race, and no ties. In how many ways can the first three finishers be chosen from the 44 runners, regardless of how they are arranged?
answered
Nov 14, 2023
Mathematics
college
4
votes
35.2k
views
A volcano erupts, harming all the organisms in the area. Eventually, small plants grow but are eventually replaced by larger plants. What is the name for this process? A. Biodiversity B. Population C.
answered
Oct 28, 2023
Biology
high-school
3
votes
150k
views
Peter says the least common multiple of 4 and 6 is 24, Do you agree or disagree? Explain.
answered
Jul 14, 2023
Mathematics
high-school
6
votes
212k
views
Écris tous les mots en lien avec le mot « système ».
answered
Jun 15, 2023
French
high-school
10
votes
179k
views
Suppose f(x) = x². Find the graph of f(x-4) 4 Click on the correct answer. 1 2 3 Click on each graph to enlarge it. graph 1 graph 2 graph 3 graph 4 What’s the answer ?
answered
Feb 1, 2023
Mathematics
college
9
votes
165k
views
Solve the equation, 31-3n+11 = 8 h =
answered
Sep 9, 2022
Mathematics
college
6
votes
53.5k
views
Fate Slew Him”: In the poem, the struggle between ‘Him’ and ‘Her’ is best described as a struggle ___________. Question 19 options: a) for wealth and/or property b) for control c) to win a game d) to win
answered
Aug 4, 2022
English
high-school
9
votes
193k
views
A carpenter bought 11 linear feet of an oak board. He used 2/5 of the board on a baseboard. How many feet did he use?
answered
May 19, 2022
Mathematics
high-school
0
votes
126k
views
Which has the widest variation in climate? A. Oceania B. Antarctica C. Africa D. Polynesia
answered
May 3, 2022
Geography
high-school
5
votes
220k
views
How are expressions 1/4 of 12 and 12 divided by 4
answered
May 1, 2022
Mathematics
college
2
votes
123k
views
9x+-5x+-3+-7=-3x+7x+-1+-9 how many solutions dose the following equation have
answered
Apr 30, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
218k
views
Please answersssss 15 pointssss
answered
Apr 26, 2022
Mathematics
middle-school
7
votes
178k
views
The temperature in march was less than 60 degrees everyday. Which inequality shows the temperature in march?
answered
Apr 16, 2022
Mathematics
college
4
votes
134k
views
Could Martin Luther have known about Columbus’ discovery of the New World?
answered
Mar 5, 2022
History
high-school
10
votes
97.5k
views
Which of these is the best reason writers use imagery? A. encourage readers to keep reading B.help readers connect to the writing C. get the readers to write their own poetry D. create mental pictures
answered
Jan 23, 2022
English
high-school
4
votes
32.7k
views
You bought a two liter container of cooking oil for $2.50. What is the cost per liter?
answered
Jan 9, 2022
Mathematics
college
2
votes
48.7k
views
You bought a two liter container of cooking oil for $2.50. What is the cost per liter?
answered
Jan 9, 2022
Mathematics
college
2
votes
48.7k
views
You bought a two liter container of cooking oil for $2.50. What is the cost per liter?
answered
Jan 9, 2022
Mathematics
college
2
votes
48.7k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.7m
answers
Search QAmmunity.org