menu
QAmmunity.org
Answers by Gursel Karacor
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Gursel Karacor
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Gursel Karacor
Filter
User Gursel Karacor
Recent activity
All questions
All answers
Reduce to the standard form 1) -18/45
answered
Oct 16, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
91.3k
views
Can someone help me with this.............
answered
Jul 10, 2023
Mathematics
middle-school
4
votes
116k
views
Is 4b^2 + 40b + 20 a perfect square? A. Yes B. No
answered
Apr 1, 2023
Mathematics
high-school
13
votes
210k
views
5m - 4n, when m=5 and n = 3.
answered
Mar 21, 2023
Mathematics
high-school
8
votes
81.3k
views
Computing unit prices to find the better buyReuben paid $11.96 for a 2.24-pound bag of shrimp at one store. The following week, he paid $17.24 for a 3.12-pound bag at another store.Find the unit price
answered
Mar 3, 2023
Mathematics
high-school
3
votes
10.2k
views
Please help me!!!! What happened after the U.S. invasion of Iraq in 2003? Saddam Hussein surrendered immediately to avoid destruction of his country. U.S. and coalition forces were hampered by bad intelligence
answered
Jan 5, 2023
History
middle-school
9
votes
145k
views
If you eat four medium strawberries you get 48% of your daily recommended amount of vitamin C.what fraction of your daily amount of vitamin c do you still need
answered
Dec 9, 2022
Mathematics
high-school
10
votes
222k
views
What is the slope of the line passing through the points (- 1, 7) and (4, - 1)? a.) - 2 b.) 2 c.) - 5 / 6 d.) - 8 / 5
answered
Dec 4, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
46.6k
views
Wealthy teen nearly experiences consequences number 5
answered
Oct 2, 2022
English
college
6
votes
60.3k
views
PLZZZZ HELP ASAP I NEED HELP ON 1., 2., and 3. ASAP TY
answered
Jun 10, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
109k
views
A line passes through the points (-2, 4) and (6, 16). Which of the following would not be a correct equation of the line?
answered
Jun 9, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
33.0k
views
What does joanne's father believe causes climate change in parable of the sower in chapter 5
answered
May 24, 2022
English
high-school
3
votes
4.1k
views
What type of animal eye is this? Who's is it?
answered
Mar 14, 2022
Biology
high-school
5
votes
174k
views
I need help immediately
answered
Feb 26, 2022
Mathematics
college
9
votes
73.1k
views
An adult pass at the amusement park costs 1.6 times as much as a child's pass. How many dollars does an adult pass cost if a child's pass costs: $5 ; Adult pass cost $ $10; Adult pass cost $ $w; Adult
answered
Jan 28, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
53.7k
views
If the medium becomes denser, the angle of refraction will decrease or increase because?
answered
Jan 24, 2022
Biology
high-school
5
votes
142k
views
Air of $120 shoes was discounted 20 percent. A customer had a coupon for an additional $5 off. What was the final price of Des? $90 $91 $92 $96
answered
Nov 7, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
201k
views
Llevo mis ____________ en los pies. bastones anteojos de sol botas nubes
answered
Jul 19, 2021
Spanish
college
2
votes
232k
views
I bought a movie ticket with my debit card. How long before the money will come out of my checking account? A week Immediately 2 days 10 days
answered
Jul 6, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
100k
views
Twelve students are going roller skating. Each student pays $8 for a ticket and $4 fot snacks. Find the total cost for tickets and snacks.
answered
Jun 19, 2021
Mathematics
college
6
votes
147k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org