menu
QAmmunity.org
Answers by Giuseppe
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Giuseppe
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Giuseppe
Filter
User Giuseppe
Recent activity
All questions
All answers
Name this triangle by its sides and angles. This is a(n) ____________________ triangle. a triangle with one right angle and three non-congruent sides obtuse, isosceles obtuse, scalene right, scalene right,
answered
Aug 22, 2023
Mathematics
college
4
votes
173k
views
I need help please!!! :)
answered
Jun 16, 2023
Mathematics
high-school
3
votes
166k
views
I read a book above ur birds. Verb?
answered
Mar 16, 2023
English
college
5
votes
49.7k
views
If 16=2xy^2+x^2y find dy/dx(1,0)
answered
Feb 6, 2023
Mathematics
college
5
votes
49.5k
views
Apples cost $2.50 each and oranges cost $1.50 each. Select all combinations of apples and oranges that you can buy exactly $52 A. 18 apples and 25 oranges B. 10 apples and 18 oranges C. 14 oranges and
answered
Jan 14, 2023
Mathematics
college
2
votes
123k
views
Rectangle A and B have the same Area. Rectangle A has a length of 7m and a width of 4m. Rectangle B has a width of 10m. What is the perimeter of Rectangle B? *
answered
Dec 23, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
183k
views
Which equation best represents circle A?
answered
Nov 1, 2022
Mathematics
college
3
votes
212k
views
7+100+1+3+7+10+15+12+17+38/10
answered
Aug 23, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
74.3k
views
Elizabeth bought lemons (l) and apples (a). Each apple costs 35¢ and each lemon costs 15¢. All together, she bought 17 lemons and apples for $3.95. Which system can be used to determine how many of each
answered
Jul 3, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
34.4k
views
I REALLY NEED HELP NOWWW PLSSS
answered
May 15, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
177k
views
What are the types of documentary photography?
answered
Apr 9, 2022
Arts
college
2
votes
43.2k
views
Just so you guys know, we're stuck in the matrix. I'm not capping.
answered
Apr 5, 2022
English
high-school
13
votes
180k
views
A bag contains n nickels and a quarters worth a total of $40. Which equation models this information? A. 0.5n+0.25q = 40 B. n+q= 40 C. 5n+257 = 40 D. 0.05n+ 0.250 = 40
answered
Mar 5, 2022
Mathematics
college
3
votes
87.1k
views
Hello My name es Liliana y arigato bye
answered
Feb 26, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
25.0k
views
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon what is the price per pound of the salmon
answered
Dec 1, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
148k
views
Evaluate n/6+2 when n =12
answered
Oct 12, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
176k
views
Which of the following is NOT a benefit of cardiorespiratory fitness? A. More blood is pumped through the body. B. The risk of cardiovascular disease is decreased. C. Longer durations of large muscle exercises
answered
Sep 16, 2021
Health
high-school
3
votes
203k
views
What did the south based its economy on
answered
Sep 14, 2021
History
middle-school
3
votes
231k
views
Dr yang buys a violin for £13200 plus vat at 20% dr yang pays a deposit for the violin he then pays the rest of the cost in 12 equal payments of £360 each month find the ratio of the deposit dr yang pays
answered
Sep 13, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
182k
views
2 students at Central Middle School were polled about their activities. The poll showed that 48% of students play a musical Instrument, and 39% of students play a musical Instrument and are on a sports
answered
Jul 3, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
84.5k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org