menu
QAmmunity.org
Answers by Gioi
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Gioi
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Gioi
Filter
User Gioi
Recent activity
All questions
All answers
What is the chemical formula for glucose
answered
Jul 9, 2021
Chemistry
middle-school
7
votes
143k
views
Galaxy Co. distributes wireless routers to Internet service providers. Galaxy procures each router for $75 from its supplier and sells each router for $125. Monthly demand for the router is a normal random
answered
Mar 23, 2021
Business
college
3
votes
103k
views
The drawing of a model race car shows a length of 2 inches. The length of the actual model car is 16 inches. Which fraction represents this ratio? O a. O B. OC OD 1
answered
Mar 23, 2021
Mathematics
middle-school
7
votes
178k
views
Help please... dont answer if u dont know bc this is for a grade
answered
Mar 14, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
9.2k
views
Compared to the Eastern Empire, the former western Roman empire was more _____? A:urbanized B:Romanized C:fragmented politically D:culturally unified
answered
Feb 21, 2021
History
high-school
3
votes
198k
views
2 ratios that are eqivalent to 27:9
answered
Feb 21, 2021
Mathematics
middle-school
6
votes
84.7k
views
Compare and contrast a shuffle with a flap in tap dance
answered
Feb 18, 2021
Arts
college
1
vote
151k
views
Why was it profitable for General Motors and Ford to integrate backward into component-parts manufacturing in the past, and why are both organizations now trying to buy more of their parts from outside
answered
Feb 11, 2021
Biology
college
6
votes
66.6k
views
Policy and Procedure Manuals exist to protect both the employee and employer only the employee both the employer and the customer only the customer
answered
Jan 13, 2021
History
college
5
votes
33.0k
views
What supreme court case gave the county legal basis for denying the right of African Americans to attend white schools?
answered
Aug 10, 2020
History
middle-school
2
votes
55.4k
views
A 2-quart carton of yogurt costs $2.96 what is the price per cup
answered
May 11, 2020
Mathematics
middle-school
5
votes
27.8k
views
Help me plz I'm not to sure I read it and the definition but don't know
answered
Mar 12, 2020
Chemistry
middle-school
3
votes
88.2k
views
The junction between the adjoining neurons where the axon bulb of one neuron comes in proximity with specialized receptor sites on another neuron is called the ____.
answered
Oct 31, 2019
Biology
high-school
6
votes
28.2k
views
1 Have you ever noticed that the look on a person's face or the movements of a person's body can tell what the person is thinking? 2 Body language is the physical expression of thoughts and feelings. 3
answered
Aug 30, 2019
English
middle-school
3
votes
116k
views
Its will cost a lot of money to remodel that building make it simple future negative the sentence
answered
Aug 16, 2019
English
middle-school
6
votes
46.0k
views
Evaluate the following expression. (-6)-2
answered
Jul 19, 2019
Mathematics
college
6
votes
129k
views
The narrator suggests that Mr. M’Choakumchild would be a better teacher if he _____.
answered
Jun 14, 2019
English
high-school
1
vote
25.6k
views
True or false? these numbers can be used to calculate the standard deviation of this distribution
answered
Apr 15, 2019
Mathematics
middle-school
1
vote
99.1k
views
An example of Lincoln’s use of an emergency power during the Civil War was Question 15 options: a.dropping an atomic bomb on the Confederate capital. b.taking over as the general of the Union c. suspending
answered
Dec 14, 2018
History
college
0
votes
172k
views
800 is ten times as mush as what
answered
Sep 3, 2018
Mathematics
middle-school
0
votes
56.2k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.8m
questions
10.5m
answers
Search QAmmunity.org