menu
QAmmunity.org
Answers by Gigablah
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Gigablah
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Gigablah
Filter
User Gigablah
Recent activity
All questions
All answers
Each plastic bottle holds 5.1 ounces of water. How much water can 6 plastic bottles hold? ounces
answered
Sep 21, 2021
Mathematics
college
5
votes
232k
views
Alaina has $28 in her account. She wants to purchase a pair of shoes that costs $45. If Alaina makes the purchase, which integer will represent the amount of money in Alaina’s account? –73 –27 –23 –17
answered
May 18, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
31.2k
views
Can someone please help
answered
May 17, 2021
History
high-school
4
votes
222k
views
A filling machine at a bottling plant fills 300 bottles of juice in 5 minutes. How many bottles can it fill in an hour?
answered
Mar 22, 2021
Mathematics
middle-school
6
votes
50.3k
views
Ok y’all make sure that Everyone has a different answer PLZZ THX
answered
Feb 25, 2021
Biology
high-school
2
votes
191k
views
An immigrant and the daughter and granddaughter of immigrants. I speak English with passion: it's the tongue of my consciousness, a flashing knife blade of crystal, my tool, my craft. In this passage,
answered
Feb 11, 2021
English
college
4
votes
18.1k
views
Given the function how do I solve
answered
Nov 28, 2020
Mathematics
middle-school
4
votes
117k
views
A nut mixture contains peanuts walnuts and cashews. In the mixture, the amount of peanuts is three times the amount of cashews and he amount of walnuts is four times the amount of cashews. Let x represent
answered
May 11, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
47.5k
views
What is storage in spanish
answered
Apr 13, 2020
Spanish
middle-school
3
votes
78.4k
views
Put the following plot elements in sequential order (the order they came in the story). (Please take your time * 60 points) Check photo
answered
Jan 25, 2020
English
high-school
6
votes
88.8k
views
20 POINTS!!!! This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix. Which statement is true? A. Seed Mix A is more expensive than Seed Mix B. B. Seed Mix B is more expensive than Seed Mix
answered
Dec 18, 2019
Mathematics
middle-school
3
votes
78.6k
views
((((Psychology))))According to Rubin, the desire to share your innermost thoughts and feelings is: A. attachment. B. caring. C. intimacy. D. all of the above.
answered
Nov 26, 2019
Physics
high-school
5
votes
162k
views
Relief printing is done by outlining an image on a surface, and then carving along the outline. The artist then applies the raised areas with ink, to be pressed on to a surface. Intaglio is sort of the
answered
Nov 19, 2019
Arts
high-school
5
votes
68.7k
views
Find vertex and y- intercept and x-intercept in x^2 -2x-15
answered
Nov 13, 2019
Mathematics
middle-school
2
votes
120k
views
The cost to rent a rug-cleaning machine from the supermarket is $23 per day. The supermarket charges a check-out fee of $45 for the rental. Tristanne spent $137 to rent the rug-cleaning machine. If d represents
answered
Jul 12, 2019
Mathematics
middle-school
3
votes
183k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.9m
questions
7.7m
answers
Search QAmmunity.org