menu
QAmmunity.org
Recent activity by Gelly Ristor
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Gelly Ristor
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Gelly Ristor
Filter
User Gelly Ristor
Recent activity
All questions
All answers
Who grades the labs in time4learning? does your parent or the teachers?
answered
Dec 13, 2023
Mathematics
college
2
answers
196k
views
Need help please!!!!!!!!!!!
answered
Nov 12, 2023
Mathematics
college
1
answer
19.7k
views
last year a company made a profit of one and a quarter million dollars.Each year the company reinvests 1/3 of the profit How much of this profit eill they reinvest
answered
Aug 3, 2023
Mathematics
college
1
answer
195k
views
What is the difference between felony murder and first degree murder
asked
Jul 26, 2023
Law
high-school
1
answer
52.2k
views
Adu can type 250wards in 5 minutes.How long does he take to type 900wards
asked
Jul 12, 2023
Mathematics
college
2
answers
165k
views
Help again. :,( My 2nd semester is harder than last, either it’s hard for me to remember stuff or I’m just non-smart. :^
answered
Mar 30, 2023
Computers and Technology
high-school
1
answer
211k
views
Suppose we want to choose 6 objects, without replacement, from 10 distinct objects.(a)If the order of the choices does not matter, how many ways can this be done?(b)If the order of the choices matters,
asked
Mar 2, 2023
Mathematics
college
1
answer
85.0k
views
Algebra ll Not sure what I'm supposed to do.
answered
Feb 27, 2023
Mathematics
college
2
answers
35.7k
views
What empire farmed for its art, culture, and science was founded in the 1500s in Persia?
answered
Feb 11, 2023
History
high-school
2
answers
59.0k
views
For each ordered pair, determine whether it is a solution to the system of equations.
asked
Jan 10, 2023
Mathematics
college
1
answer
205k
views
Marcus is buying candy by the pound for a party. For every 10 pounds of candy he buys, he pays $12.50. What is the cost, per pound, for the candy?
asked
Dec 24, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
230k
views
Find the value (-1)x^(2)
asked
Oct 26, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
113k
views
What is the definition of Dopamine
answered
Oct 19, 2022
Biology
high-school
2
answers
126k
views
You bought a magazine that cost $4.50 and five notebooks you spent a total of $28 how much was each note book?
answered
Sep 29, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
231k
views
Why do numbers have to be added to the reactants?
asked
Sep 28, 2022
Chemistry
high-school
1
answer
152k
views
Please help asap im so confused
answered
Sep 16, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
3.7k
views
Can i please get some help on this one?
asked
Sep 9, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
114k
views
A walkway forms one diagonal of a square playground. The walkway is 5m long. How long is a side of the playground?
asked
Aug 6, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
30.1k
views
Please help me I’m so confused
answered
May 13, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
150k
views
The author uses the phrase "chief jewel" to do which of the following? A. Demonstrate the wealth these men have B. Contrast the two different characters C. Provide a vivid image of jealousy D. Establish
answered
Apr 13, 2022
English
high-school
2
answers
184k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org