menu
QAmmunity.org
Answers by Gatsbyz
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Gatsbyz
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Gatsbyz
Filter
User Gatsbyz
Recent activity
All questions
All answers
It costs $3.45 to buy 3/4 lb of chopped walnuts. What is the unit price for one pound of chopped walnuts? Show or explain your reasoning. *
answered
Jan 18, 2021
Mathematics
college
2
votes
33.5k
views
Which best describes why Egypt’s purchase of weapons from the Soviet Union was significant
answered
Sep 16, 2020
History
middle-school
6
votes
19.2k
views
Raj’s bathtub is clogged and is draining at a rate of 1.5 gallons of water per minute. The table shows that the amount of water remaining in the bathtub, y, is a function of the time in minutes, x, that
answered
Aug 7, 2020
Mathematics
middle-school
0
votes
91.2k
views
huong and kathyrn each day impeoved their yards by planting rose bushes and ornamental grass. they bought their supplies from the same store. huong spent $70on 14 rose bushes and 7 bunches of ornamental
answered
Jul 31, 2020
Mathematics
middle-school
5
votes
230k
views
What is the value of x? Show your work.
answered
Jul 12, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
166k
views
Please help me im trying to pass this got 49% to go
answered
May 1, 2020
English
middle-school
4
votes
71.9k
views
Which is the ratio 12 to 27 expressed as a fraction in lowest terms
answered
Mar 28, 2020
Mathematics
middle-school
4
votes
138k
views
Help ASAP!!!! Fill in blank A I got B First answer and correct answer gets the brain...
answered
Dec 27, 2019
Mathematics
middle-school
4
votes
106k
views
atients in outpatient treatment centers and day treatment programs __________. A. attend meetings at hospitals B. live at home C. stay in the clinic in the evenings and on weekends D. live in the treatment
answered
Sep 27, 2019
Health
high-school
7
votes
206k
views
40x + 18(x-3) = 468 Keeps saying it is 6, but i'm getting 9. Can someone do it step by step?
answered
Sep 18, 2019
Mathematics
middle-school
5
votes
146k
views
Which of the following is being constructed in the image? A. a line parallel to a given line through a point not on the line B. a line perpendicular to a given line through a point not on the line C. a
answered
Feb 7, 2019
Mathematics
high-school
5
votes
127k
views
Reason why one person should survive in hot air balloon and not the others?
answered
Feb 2, 2019
English
high-school
2
votes
21.6k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.0m
questions
7.9m
answers
Search QAmmunity.org