menu
QAmmunity.org
Questions by Flo Bayer
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Flo Bayer
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Flo Bayer
Filter
User Flo Bayer
Recent activity
All questions
All answers
Considering the Parthenon sculptures what is one ethical issue of the problem
asked
Oct 3, 2024
History
college
1
answer
3
votes
23.0k
views
given a standard deck of cards find the probability of randomly drawingan ace of hearts from the deck
asked
May 5, 2024
Mathematics
college
1
answer
2
votes
97.5k
views
John Stockton (number 12, retired, Utah Jazz, Gonzaga University) makes 38.4% of his three-point attempts. In a game against the New York Knickerbockers, he had 3 three-point attempts. Construct a tree
asked
Feb 24, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
36.4k
views
The strategic profit model is useful to illustrate which of the following? a) how firms can minimize inventory holdings b) how inventory management affects overall firm profitability c) how increased worker
asked
Feb 14, 2024
Business
high-school
1
answer
1
vote
86.6k
views
12 was added to some number. this sum was the multiplied by 2, and that the product was then divide by 13 for a result of 4. given this, was the initial number?
asked
Dec 20, 2023
Mathematics
middle-school
2
answers
20
votes
33.8k
views
Simplify 85.84 O A. 820 O B. 169 O C. 89 O D. 649
asked
Sep 25, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
29.2k
views
Which 3 of the following should be included in a conclusion to wrap up a paragraph? Group of answer choices An appropriate transition word or phrase Restatement of the claim using #freshwords The end A
asked
Aug 20, 2023
English
middle-school
2
answers
4
votes
185k
views
Hello! we have done with enzymes inhibitors experiment. and the teacher asked as to do the processing for the data ( you can check the requirements in the picture as well as the data that I have collected)
asked
Jan 11, 2023
Biology
college
1
answer
3
votes
99.8k
views
What must occur after a meeting concludes? O A. following up on the decided action items O B. writing the minutes of the meeting O C. planning the action points OD. deciding on the agenda of the meeting
asked
Sep 28, 2022
Medicine
high-school
2
answers
4
votes
171k
views
Below are four different advertisements at four different stores for the same jeans. JL Fashion Mart Tops, Bottoms, and More Boy's Jeans Regular Price: $16 Sale Price: 20% off each Boy's Jeans Regular
asked
Sep 5, 2022
Mathematics
college
1
answer
17
votes
114k
views
Don’t mind my answer...it’s wrong pls help
asked
Aug 5, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
12
votes
225k
views
Dave makes 20% commission on all of his sales for the week. Last week Dave sold $1000. How much did Dave make?
asked
Jul 2, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
16
votes
50.4k
views
What good will result from each caged bird's singing in Angelou's and Dunbar's poems? In other words, why do they continue to sing? *
asked
Mar 10, 2022
English
high-school
1
answer
25
votes
233k
views
When was the first amendment of the constitution of nepal 2072 made full date
asked
Feb 21, 2022
Social Studies
high-school
1
answer
4
votes
108k
views
A fruit stand sells 8-ounce containers of blueberries for $4.00. If y represents the cost of x ounces of blueberries, which equation correctly models this proportional relationship? 1. Y= 0.2x 2. Y= 0.
asked
Jan 9, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
204k
views
In your own words please. Explain the importance of leadership as a vocation. What does Theoretical Framework for Leadership mean and why is it important? Must be 300 words please.
asked
Oct 28, 2021
Social Studies
college
1
answer
2
votes
231k
views
You have 67.2 liters of oxygen at standard temperature and pressure. How many moles of oxygen molecules do you have? *
asked
Sep 24, 2021
Chemistry
middle-school
1
answer
5
votes
62.1k
views
How are the images below depicted differently
asked
Sep 23, 2021
Arts
high-school
2
answers
4
votes
117k
views
2gallon container of window cleaner costs $15.04. What is the price per cup?
asked
Apr 24, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
122k
views
3 points 11. Find the angle measure of angle a (ONLY type number answer). * x + 55 x + 45 Nour answer Next
asked
Apr 22, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
151k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.4m
questions
11.1m
answers
Search QAmmunity.org