menu
QAmmunity.org
Questions by Fbstj
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Fbstj
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Fbstj
Filter
User Fbstj
Recent activity
All questions
All answers
3,100 x 1/10 what is the value of the expression?
asked
Dec 2, 2023
Mathematics
college
2
answers
24
votes
16.4k
views
Pls answer I report if wrong
asked
Jul 15, 2023
Mathematics
college
1
answer
1
vote
228k
views
4. there are nearly 10 thousand bacteria in the area of one square millimeter. how many bacteria will be there in the area of 12 square millimeter?
asked
May 22, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
19
votes
141k
views
A total of 2 feet of snow fall over three days. On the first day 1/6 of the total snow falls on the second day 7/12 of the total snow falls complete the table to list the amount of snow in inches that
asked
Apr 14, 2023
Mathematics
college
1
answer
4
votes
116k
views
Which statement best completes the timeline? Early civilizations develop in ancient Egypt. The Kush civilization controls the Nile River region The Roman Empire conquers northern Africa. Islam becomes
asked
Nov 20, 2022
History
college
2
answers
9
votes
121k
views
Which statement best completes the timeline? Early civilizations develop in ancient Egypt. The Kush civilization controls the Nile River region The Roman Empire conquers northern Africa. Islam becomes
asked
Nov 20, 2022
History
college
2
answers
9
votes
121k
views
Which statement best completes the timeline? Early civilizations develop in ancient Egypt. The Kush civilization controls the Nile River region The Roman Empire conquers northern Africa. Islam becomes
asked
Nov 20, 2022
History
college
2
answers
9
votes
121k
views
Is .849 greater than .90
asked
Nov 9, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
78.3k
views
What is the responsibility of the executive branch?
asked
Jul 6, 2022
History
high-school
1
answer
6
votes
72.9k
views
In Corpus Christi, Texas, 4 dolphins ate 28 pounds of fish in one day. At this rate how many pounds of fish could 18 dolphins eat in one day.
asked
Jun 25, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
94.0k
views
2 points I am scared of dogs. I was a child, I was attacked by a dog Combine this sentence
asked
May 15, 2022
English
college
2
answers
5
votes
93.8k
views
A package of 3 pairs of insulated gloves costs $15.57. What is the unit price of the pairs of gloves? The unit price is $per pair of gloves.
asked
Mar 11, 2022
Mathematics
college
2
answers
0
votes
211k
views
If y varies directly as x, what is the value of y in these ordered pairs? (5, 20) and (15, y)
asked
Mar 10, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
805
views
Solve the literal equation for y. 6x + 3y = 3
asked
Jan 6, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
19
votes
114k
views
Help pleases .... plzzzzzzzzzz
asked
Dec 19, 2021
Biology
middle-school
1
answer
2
votes
31.2k
views
Managing proactively instead of reactively is an example of which of the following
asked
Nov 22, 2021
Business
middle-school
2
answers
2
votes
176k
views
Hunt continually brings up Ally's grandpa in the first few chapters. What does this tell us about their relationship/Ally's feelings about her grandpa?
asked
Nov 18, 2021
English
middle-school
1
answer
2
votes
211k
views
Felix bought x pounds of grapes that cost $1.25 per pound and y boxes of cereal that cost $2.50 per box. He spent less than $10. Which graph represents this scenario? On a coordinate plane, a dashed straight
asked
Aug 17, 2021
Mathematics
college
1
answer
0
votes
134k
views
If each square unit represents 3 square feet what is the area of the patio in square feet
asked
Aug 2, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
16.1k
views
Find the difference: 2x + 10 - 3 / x+4
asked
May 13, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
31.6k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org