menu
QAmmunity.org
Questions by Fawzan Izy
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Fawzan Izy
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Fawzan Izy
Filter
User Fawzan Izy
Recent activity
All questions
All answers
What items that are found on a food label is not food
asked
Oct 16, 2023
Chemistry
high-school
2
answers
3
votes
48.4k
views
Which word correctly completes the following sentence? The best _____ I can give is to try to relax. abscess action advice advise
asked
Sep 2, 2023
English
high-school
1
answer
3
votes
165k
views
2.write the equation of a circle with the following parameters
asked
Apr 8, 2023
Mathematics
college
1
answer
1
vote
127k
views
The length of a rectangle is 6 more than three times the width. If the perimeter of the rectangle is equal to 274 feet then what are the length and width equal to ?(Both of your answers are decimals)The
asked
Feb 28, 2023
Mathematics
college
1
answer
3
votes
167k
views
Which substances are acids? Check all that apply. AgOH HF NiOOH NH4OH HMnO4 Zn(OH)2
asked
Dec 13, 2022
Chemistry
high-school
2
answers
25
votes
146k
views
What is the concentration of a NaCl solution that is prepared by dissolving 14.61 g of NaCl in 500.0 mL of water
asked
Nov 22, 2022
Chemistry
college
1
answer
5
votes
233k
views
245,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000
asked
Jul 15, 2022
Mathematics
college
1
answer
18
votes
99.5k
views
245,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000
asked
Jul 15, 2022
Mathematics
college
1
answer
18
votes
99.5k
views
245,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000
asked
Jul 15, 2022
Mathematics
college
1
answer
18
votes
99.5k
views
A certain shampoo is available in two sizes. A 14.2 ounce bottle costs $3.98. A 33.9 ounce bottle costs $9.98. Find the unit price for each size. Then state which size is the better buy based on the unit
asked
Jun 13, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
159k
views
Show identity pls Helpp asapp
asked
May 7, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
8
votes
196k
views
These students that fail a single time, will withdraw (drop) from the program the month following their failure; ex. J. Doe fails Month 3, J. Doe withdraws before the start of Month 4.
asked
Apr 22, 2022
Mathematics
college
1
answer
2
votes
76.7k
views
How can you explain the relationship between a bouncing ball and the law of interaction?
asked
Apr 18, 2022
English
high-school
1
answer
0
votes
196k
views
How to include a negitive number (s) in a math problem
asked
Apr 5, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
40.0k
views
Susana y yo _____ descansar en la playa en México. (want)
asked
Jan 1, 2022
Spanish
high-school
2
answers
10
votes
153k
views
Hellllllllllllllllllllllllllllllllpppppppppppppppppppppppppppp mmmmmeeeeee
asked
Dec 5, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
18.8k
views
What is an atomic nucleus
asked
Nov 26, 2021
Chemistry
high-school
2
answers
1
vote
197k
views
A softball is thrown from the top of a 30ft building. The height of the ball is modeled by h(t) = -16ť? + 20+ + 30 where t is time in seconds. How long does it take for the ball to hit the ground? Question
asked
Oct 4, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
16.8k
views
What is reading comprehension, and why is it important?
asked
Jul 21, 2021
English
college
1
answer
1
vote
228k
views
Please help me I don’t know how to do this
asked
Apr 3, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
153k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.8m
answers
Search QAmmunity.org