menu
QAmmunity.org
Questions by Faster Solutions
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Faster Solutions
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Faster Solutions
Filter
User Faster Solutions
Recent activity
All questions
All answers
I don't really know what to put for this one
asked
Aug 21, 2023
Health
high-school
1
answer
0
votes
196k
views
Which is the better deal? Cheerios12 oz. for $ 1.9936 oz. for $2.5948 oz. for $3.9960 oz. $4.59
asked
Aug 10, 2023
Mathematics
college
1
answer
2
votes
189k
views
Gustavo pays $12.64 to download 8 songs. Each song costs him the same amount. Estimate the amount he pays to download each song.
asked
Aug 5, 2023
Mathematics
middle-school
2
answers
12
votes
57.7k
views
What type of function is shown in the data in the table below?
asked
Feb 26, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
24
votes
184k
views
In 1940, which group pushed for stronger action against Germany and the repeal of all neutrality laws?
asked
Jan 18, 2023
History
college
1
answer
5
votes
81.6k
views
2{x-3}+3{x+3}={-5} answer plz
asked
Dec 28, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
81.7k
views
Can someone help me with number 7 and 13 ? I graduate in a week an have to have this work done or I will not be graduating
asked
Dec 12, 2022
Mathematics
college
1
answer
2
votes
112k
views
why did the black power movement eventually become more prominent in the 1970s than the peaceful civil rights movement ?
asked
Dec 6, 2022
Social Studies
college
1
answer
12
votes
22.8k
views
What operation do you use to solve for sales taxes? O addition O subtraction O multiplication O division
asked
Nov 14, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
195k
views
Here are direct spot and forward markets quotes for MXN over three points in time: now (1/1/XX), one month later (2/1/XX), three months later (4/1/XX), and six months later (7/1/XX). 1/1/XX 2/1/XX 4/1/XX
asked
Nov 6, 2022
Business
college
1
answer
5
votes
141k
views
3. What did Madam C.J. Walker call the students of her school, Lelia College? A. Cosmetologists B. Hair Culturists C. Hair Dressers D. Lovely Ladies
asked
Oct 13, 2022
History
college
1
answer
4
votes
68.6k
views
Units to be Assigned Costs Eve Cosmetics Company consists of two departments, Blending and Filling. The Filling Department received 78,700 ounces from the Blending Department. During the period, the Filling
asked
Dec 18, 2021
Business
college
1
answer
2
votes
203k
views
Which of the following is not an example of the opportunity cost of going to school? a. The money a student could have earned by working if he had not gone to college. b. The nap a student could have enjoyed
asked
May 16, 2021
Social Studies
high-school
1
answer
2
votes
82.4k
views
Could somebody help me please
asked
May 9, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
38.3k
views
In an inverse relationship one variable decreases when another variable incerases.
asked
Mar 23, 2021
Chemistry
high-school
1
answer
5
votes
188k
views
The punnet square below represents the result of the cross between two tall pea plants. part a: identify the genotypes & phenotypic ratios of the offspring (2 points) part b: identify two offspring from
asked
Feb 14, 2021
Biology
middle-school
1
answer
3
votes
190k
views
Following is a portion of the regression output for an application relating maintenance expense (dollars per month) to usage (hours per week) for a particular brand of computer terminal. ANOVA df SS MS
asked
Jan 14, 2021
Mathematics
college
1
answer
5
votes
38.7k
views
Is this personification?"I have played the fox,now I must play the cat of the fable"...
asked
Aug 22, 2020
English
middle-school
1
answer
5
votes
93.2k
views
Blood Type in Humans is an example of: A The fact that there can be more than two alleles for a trait in a species. B There are only two alleles for a trait. C Each individual can have more than two alleles
asked
Mar 3, 2020
Biology
middle-school
1
answer
0
votes
97.5k
views
Let's say you were quoting something in a book and the characters in the book are saying something. For instance the book says: "This vase is purple." said Emily and youre quoting the book. How would you
asked
Feb 20, 2020
English
middle-school
1
answer
5
votes
192k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.8m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org