menu
QAmmunity.org
Questions by Ezakto
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Ezakto
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Ezakto
Filter
User Ezakto
Recent activity
All questions
All answers
Speech on hard work is key to success
asked
Nov 22, 2023
English
high-school
1
answer
23
votes
10.4k
views
Find the sum -82 + (-14)
asked
Oct 24, 2023
Mathematics
college
1
answer
3
votes
62.3k
views
1. Richard paid $48.00 for 8 bags of sand. What is the unit rate per bag of sand that Richard paid?
asked
Sep 17, 2023
Mathematics
college
1
answer
17
votes
232k
views
You buy a new Chromebook online so you don't have to pay sales tax. The laptop retails for $299. It is marked 25% off and you have an additional coupon for 30% off. What is the final price you pay? Round
asked
Aug 26, 2023
Mathematics
college
1
answer
2
votes
151k
views
To solve the equation -2x² - x + 1 = 0 using the quadratic formula, what would be the value of b
asked
Jun 12, 2023
Mathematics
college
1
answer
5
votes
99.7k
views
Why does it help to work in a research team?
asked
Aug 19, 2022
English
college
1
answer
4
votes
176k
views
What advantages in leadership did the South have over the North?
asked
Jul 20, 2022
History
high-school
1
answer
16
votes
71.3k
views
What were the most important effects of the American Revolution? In looking at the things that did and didn't change after the American Revolution, what does that tell us about the Founding Fathers' reasons
asked
Jul 13, 2022
History
college
1
answer
1
vote
226k
views
Another question do any of yall watch turkish shows
asked
Jul 11, 2022
History
high-school
1
answer
0
votes
183k
views
What is the meaning of the phrase straight shooter?
asked
Jul 10, 2022
English
college
2
answers
7
votes
101k
views
Why is it important to keep track of the quantities of food you eat?
asked
Apr 24, 2022
Social Studies
high-school
1
answer
4
votes
86.2k
views
He has sold all the goats to buy a house.(change into why question)
asked
Mar 13, 2022
History
high-school
2
answers
3
votes
84.1k
views
For every 4 teaspoons of water is one cup of powder how many cups of powder do I need for 16 teaspoons
asked
Feb 12, 2022
Mathematics
college
1
answer
6
votes
45.3k
views
. boiling 21.1 g of water at 100°C
asked
Jan 24, 2022
Chemistry
college
1
answer
3
votes
230k
views
A linear function that represents the number of hot dogs purchased at a football game is compared to a different linear function that represents the time left in the game. Describe the key features of
asked
Jan 19, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
65.8k
views
Covert this multiplication problem into two division problem -8×3=-24
asked
Nov 8, 2021
Mathematics
college
1
answer
4
votes
104k
views
PLZ HLP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
asked
Nov 7, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
96.7k
views
3 - 9a =27 show work pls
asked
Nov 1, 2021
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
62.6k
views
What is the following product 3^sqrt 16x^7 3^sqrt12x^9 I need help !!!!!
asked
Jul 24, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
154k
views
How do you write 9.59 x 102 in a standard form?
asked
Jul 5, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
142k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.3m
questions
6.9m
answers
Search QAmmunity.org