menu
QAmmunity.org
Answers by ErTR
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by ErTR
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by ErTR
Filter
User ErTR
Recent activity
All questions
All answers
Simplify the expression 4+(9+x).
answered
Aug 10, 2021
Mathematics
middle-school
1
vote
126k
views
What sentence represents the number of points in the problem below? A test is worth 80 points. Multiple-choice questions are worth 2 points, and short-answer questions are worth 4 points. If the test has
answered
Aug 2, 2021
Mathematics
college
3
votes
205k
views
What is health 100 word essay
answered
Jun 30, 2021
English
high-school
0
votes
127k
views
Find the difference in SIMPLEST form: 3 1/5 - 1 1/10=
answered
Apr 14, 2021
Mathematics
college
5
votes
210k
views
Which linear function represents the table? A) y = 2x − 5 B) y = 2x + 5 C) y = −2x + 5 D) y = −2x − 5
answered
Mar 12, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
175k
views
2.35 to 2.82 by what percent did the price for gas increase over that week
answered
Mar 11, 2021
Mathematics
college
4
votes
146k
views
Are 9.91 and 9.0 equivalent decimals?
answered
Feb 1, 2021
Mathematics
college
7
votes
154k
views
While reviewing last months finances Oscar noticed that he had spent $200 on a wedding cake and deposited $500 and he just earned from selling books to a used bookstore down here again spent $127 to buy
answered
Jan 20, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
112k
views
How did ancient china civilization impact humans
answered
Oct 23, 2020
History
middle-school
7
votes
29.9k
views
You spin a spinner divided into 6 equal sections and then flip a coin. if the spinner lands on 8, what is the probability that the coin will land heads up? A. 0 B.1/8 C.1/6 D.1/2
answered
Sep 11, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
175k
views
What kinda of gods did the Incas believe in.
answered
Aug 12, 2020
History
high-school
0
votes
207k
views
Kate pays $36 for 2 sets of candles. Each set contains 3 red candles and 3 white candles. What is the cost per candle in these sets?
answered
Jul 17, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
98.2k
views
Compare and contrast mass and weight
answered
Jul 8, 2019
Mathematics
middle-school
3
votes
83.7k
views
What are some challenges to eating healthy as a college student? Explain What practices can you adopt to allow you to eat nutritionally while eating fast foods. What dietary changes could you suggest to
answered
Jun 25, 2019
Health
college
2
votes
73.3k
views
What was the primary goal of richard nixon's foreign policy with regard to the soviet union and china?
answered
Jan 19, 2019
History
high-school
5
votes
223k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.8m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org