menu
QAmmunity.org
Answers by Dylan Delobel
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Dylan Delobel
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Dylan Delobel
Filter
User Dylan Delobel
Recent activity
All questions
All answers
Can u tell me the answers for 2 and 3
answered
Dec 20, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
153k
views
What do the preambles to the US and Florida Constitutions have in common
answered
Dec 10, 2021
Social Studies
middle-school
4
votes
74.7k
views
A machine purchased three years ago for $309,000 has a current book value using straight-line depreciation of $187,000; its operating expenses are $38,000 per year. A replacement machine would cost $235,
answered
Nov 21, 2021
Business
college
3
votes
81.0k
views
How much work is done on a 20 newton block that is lifted 10 meters off the ground by a pulley?
answered
Oct 16, 2021
Physics
high-school
2
votes
121k
views
Fill out the chart, what is the answers for each spot
answered
Sep 21, 2021
Social Studies
middle-school
4
votes
150k
views
Two scientists in British Columbia are counting trout spawning grounds (called redds) along 5 km of a stream. The presence of milky-colored fish spawn indicates a redd. The scientists walk together, surveying
answered
Aug 13, 2021
Biology
middle-school
3
votes
206k
views
Rewrite the paraghraph adding discription to make it more intersting: I live next to a park. The park is large and has trees and grass. There is a lake in the park where you can see people enjoying many
answered
Aug 8, 2021
English
college
6
votes
221k
views
HELP Using your knowledge of nonrenewable energy sources, choose the answer that BEST describes the environmental impact (s) associated with these energy sources. Non renewable energy sources such as coal,
answered
Jun 28, 2021
Biology
college
6
votes
65.3k
views
What strategy should be applied when other strategies are ineffective and the company needs to change quickly
answered
Jun 14, 2021
Business
college
6
votes
157k
views
How do you write this number using digits? four hundred twenty-one thousand eight hundred forty
answered
Mar 19, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
103k
views
A 14-ounce bottle of Nesquik chocolate milk cost $1.89. What is the cost per ounce?
answered
Mar 12, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
72.2k
views
What is the measure of angle x
answered
Jan 26, 2021
Mathematics
college
1
vote
159k
views
LO 3 Chad's Chocolates is considering the purchase of a new candy press. The machine under consideration costs $17,550 and would generate $2,650 in annual savings of direct labor costs over its 20-year
answered
Dec 27, 2020
Business
high-school
3
votes
217k
views
The virtue INDUSTRY can best be defined as a.Lose not time, always be employed in something useful. b.Make no expense but to do good to others. c.Avoid extremes. d.Let all your things have their places.
answered
Dec 14, 2020
English
middle-school
5
votes
8.5k
views
This is a dominant and controlling argument
answered
Nov 11, 2020
English
middle-school
3
votes
157k
views
What is the solution of |5x| = 70? x = –14 or x = 14 no solution x = –75 or x = 65 x = –70 or x = 70
answered
Jun 18, 2020
Mathematics
middle-school
0
votes
230k
views
Compare and contrast the cultural and social developments of the Aztec and Inca empires.
answered
Jun 6, 2020
History
high-school
5
votes
145k
views
Millie has been having difficulties remembering what people have just said. She is unable to follow along during her favorite television shows. Millie is having difficulty with her _____ memory. a. short-term
answered
Mar 15, 2020
Health
high-school
1
vote
70.0k
views
Solve and simplify, typing the final answer as fraction 2/5 +1/4 +7/10 =
answered
Oct 22, 2019
Mathematics
middle-school
5
votes
149k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.9m
questions
7.8m
answers
Search QAmmunity.org