menu
QAmmunity.org
Recent activity by Duggins
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Duggins
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Duggins
Filter
User Duggins
Recent activity
All questions
All answers
Which of the following living things would occupy the highest trophic level?
answered
Jan 2, 2024
Biology
college
1
answer
16.3k
views
Where does this conversation take place?
answered
Dec 3, 2023
Spanish
college
2
answers
57.3k
views
Which of the following is ture about a scientific hypothesis?
answered
Nov 1, 2023
Chemistry
college
1
answer
103k
views
Transversal angles Find x.
answered
Oct 26, 2023
Mathematics
college
1
answer
144k
views
DsjafnjndasjfndjnajlnfduhgaskjhjkhldhgaTh
answered
Aug 13, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
73.0k
views
What is the difference between grey and white matter.
answered
Jul 12, 2023
Biology
high-school
2
answers
30.1k
views
PLEASE HELPPPPPP lisa, an experienced shipping clerk, can fill a certain order in 2 hours. bill, a new clerk, needs 3 hours to do the same job. working together, how long will it take them to fill the
asked
Jun 26, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
108k
views
ECT A friend argues that a car is alive because its parts form organized systems and it requires energy (gasoline and battery power). How would you respond to your friend?
answered
Apr 24, 2023
Biology
high-school
1
answer
28.9k
views
3. Identify Cause and Effect How has the process of selecting federal workers changed throughout our history, and what caused this change?
asked
Apr 7, 2023
History
high-school
1
answer
76.1k
views
What's the difference between a coefficient and a variable
asked
Apr 1, 2023
Mathematics
college
1
answer
36.1k
views
It is important when regulating a market with a natural monopoly to maintain on going business incentives for the firm involved. A cost-plus approach to regulating a market does not provide this. What
answered
Nov 17, 2022
Business
college
1
answer
99.0k
views
A 3-kilogram bag of red onions costs $4.53. What is the unit price?
asked
Nov 13, 2022
Mathematics
college
1
answer
168k
views
Mrs. Rodriquez has 24 students in her class. Ten of the students are boys. Jeff claims that the ratio of boys to girls in this class must be 5:12. What is Jeff’s error and how can he correct it? Jeff found
asked
Oct 18, 2022
Advanced Placement (AP)
high-school
2
answers
102k
views
Deet, an unmarried taxpayer, qualified to itemize deductions. Deet's adjusted gross income was $40,000 and he made a $1,500 substantiated cash donation directly to a needy family. In the same year, Deet
answered
Oct 9, 2022
Business
high-school
1
answer
176k
views
What subatomic particles make up the nucleus of an atom (select ALL that are in the nucleus) 1. Atoms 2. Electrons 3. Protons 4. Neutrons
asked
Oct 1, 2022
Chemistry
college
1
answer
4.8k
views
Help me please i need help
answered
Sep 24, 2022
History
high-school
1
answer
67.2k
views
In which of these presentations is it okay to use informal language? A. Press announcement B. Job interview presentation C. Sales pitch D. Political speech
answered
Sep 8, 2022
English
high-school
1
answer
134k
views
What is the volume of the rectangular prism? Height : 3 1/2 Length : 4 Width : 5 1/4
answered
Aug 24, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
185k
views
Someone please help me.
answered
Aug 6, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
34.2k
views
If the cost, C(x), for manufacturing x units of a certain product is given by C(x) = x2 – 15x + 34 find the number of units manufactured at a cost of $8350.
asked
Aug 2, 2022
Mathematics
college
1
answer
35.9k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org