menu
QAmmunity.org
Answers by Doc Holiday
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Doc Holiday
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Doc Holiday
Filter
User Doc Holiday
Recent activity
All questions
All answers
Dunkin donuts is selling a 12 muffins for $3.60. What is the unit price per muffin? **
answered
May 3, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
219k
views
F(x)=|-3x|=-30 solve this equation
answered
Feb 28, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
197k
views
Basic info on the book "hatchet" by gary paulsen| i only need basic stuff. answer these questions please for the chapter things, i only need like one sentence of what happens in the book lol. thats it.
answered
Feb 25, 2021
English
middle-school
3
votes
118k
views
Plz -Ozs plz help quickly plz!!!!!!!!!!!!!!!!
answered
Feb 15, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
82.5k
views
Can anyone help me solve for x and z?
answered
Nov 10, 2020
Mathematics
college
4
votes
60.3k
views
Two fields at a state park are 1,000 maters from each other. On a map, the two fields are 8 centimeters apart. what scale is the map using?
answered
Aug 10, 2020
Mathematics
middle-school
7
votes
67.4k
views
The Home Laughlin China Company of West Virginia manufactures Fiesta China in a variety of colors. The factory has a store where they feature Fiesta products that are discounted or discontinued. Patrons
answered
Jun 13, 2020
Business
high-school
4
votes
46.4k
views
Select all the statements that are true about electron configurations: A) The electron configuration of an atom describes the energy of electrons in the atom. B) The electron configuration for an atom
answered
Apr 21, 2020
Chemistry
high-school
1
vote
189k
views
Angelo’s boss frequently exhorts his subordinates to work harder by promising them a substantial bonus at the end of each quarter. However, bonuses are only sporadically awarded regardless of meeting performance
answered
Apr 12, 2020
Business
high-school
5
votes
152k
views
A college student is taking two courses. The probability she passes the first course is 0.64. The probability she passes the second course is 0.75. The probability she passes at least one of the courses
answered
Feb 13, 2020
Mathematics
college
3
votes
170k
views
Clara has 9 pounds of apples. She needs 1 1/4 pounds to make one apple pie. If she sets aside 1.5 pounds of apples to make applesauce, how many pies, p, can she make? Write and solve an equation
answered
Jun 13, 2019
Mathematics
college
1
vote
78.5k
views
What is a theme from “The Road Not Taken”? Please help, I need to figure out how the author develops the theme through the poem.
answered
May 15, 2019
English
middle-school
3
votes
25.4k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.7m
answers
Search QAmmunity.org