menu
QAmmunity.org
Answers by Dileep Kheni
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Dileep Kheni
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Dileep Kheni
Filter
User Dileep Kheni
Recent activity
All questions
All answers
Pls help with D ASAP.....
answered
May 9, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
142k
views
PLEASE HELP THIS IS A MAJOR GRADE FOR ME!!!! 31 Triangle RST is translated 6 units to the left and 4 units up to create triangle R'S'T'. у R 9 8 7 6 5 1 2 3 4 S T R Which rule best describes this transformation?
answered
Apr 17, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
61.2k
views
Which expression is equivalent to v2/3v2? 1/4 6v2 v2 v2/2
answered
Apr 15, 2022
Mathematics
college
5
votes
127k
views
Sra. y yo cada mañana en la escuela. (mark all that 1 point make sense) * se saludan nos saludamos nos abrazamos los modales
answered
Mar 9, 2022
Spanish
college
7
votes
135k
views
The Garden Club of Monck's Corner is conducting a scientific experiment to determine which variety of flower will attract the largest butterfly population. The Garden Club has planted different varieties
answered
Mar 1, 2022
Biology
college
6
votes
43.6k
views
Which of the following is an important consideration when evaluating a business opportunity? (Check all of the boxes that apply) Customer demand Your social skills Your educational background Production
answered
Dec 1, 2021
Health
high-school
3
votes
226k
views
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon?
answered
Sep 24, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
230k
views
9-(n+17) > 3(2n +9) help..
answered
Jun 17, 2021
Mathematics
college
3
votes
198k
views
7^3/7 round the fraction to the nearest whole number
answered
Jun 16, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
235k
views
Help please!!! what is the solution of c2=625
answered
May 25, 2021
Mathematics
middle-school
0
votes
116k
views
3 Evaluate the expression 4 + [(96 ÷ 8) × 5] – 42.
answered
Feb 14, 2021
Mathematics
college
3
votes
87.4k
views
WHAt is ONEEEEEEEEEEE + OBNEEEEEEEEEEEEE
answered
Jan 8, 2021
Spanish
high-school
1
vote
92.9k
views
If your roommates co-sign your apartment lease, they are a. equally responsible for honoring its terms. b. smarter than you thought they were. c. not responsible for any damage that may occur. d. equally
answered
Dec 22, 2020
English
college
6
votes
140k
views
Please help!! I need ASAP 10 points <3
answered
Oct 16, 2020
Mathematics
middle-school
5
votes
67.8k
views
Issuance of Materials On May 7, Bergan Company purchased on account 10,000 units of raw materials at $8 per unit. During May, raw materials were requisitioned for production as follows: 7,500 units for
answered
Jun 20, 2020
Business
college
5
votes
2.7k
views
Thomas Jefferson was the _________ President of the United States. first second third fourth
answered
Apr 2, 2020
History
middle-school
5
votes
140k
views
In a windmill, electrical voltage is produced in the _____.
answered
Oct 19, 2019
Biology
high-school
5
votes
31.8k
views
A bullet moves with a velocity of 500 m/s and has a KE of 900 J Compute it's mass.
answered
Oct 12, 2019
Physics
middle-school
4
votes
172k
views
The writing the ancient egyptians used is called
answered
May 24, 2019
Social Studies
middle-school
1
vote
37.2k
views
Solve the compound inequality graph the solution 6x-4<-34 or 3x+10>10 a. x<-5 or x> 6 2/3 b. x<-5 or X>0 c. x<-6 1/3or x>0 d. x<-6 1/3 or x> 6 2/3
answered
Nov 22, 2018
Mathematics
high-school
3
votes
121k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org