Answer:
$8.50
Explanation:
take 22.10 divide it by 2.6 and you will get your answer.
Hope this helps
Answer: $8.50/pound
Price per pound --> take the total price and divide it by the number of pounds
$22.10 / 2.6 pounds = $8.50/pound
5.2m questions
6.7m answers