menu
QAmmunity.org
Answers by Deinumite
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Deinumite
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Deinumite
Filter
User Deinumite
Recent activity
All questions
All answers
What is the value of x? −3/4(12−8x)=5x+15−7x Enter your answer in the box. x = Please answer QUICKLY
answered
Dec 28, 2023
Mathematics
high-school
11
votes
52.4k
views
How much material is needed to make the popcorn container?
answered
Oct 29, 2023
Mathematics
high-school
0
votes
9.0k
views
√58 what would be the answer to this?
answered
Sep 23, 2023
Mathematics
college
3
votes
95.0k
views
Hello! I need some assistance with this homework question, pleaseQ8
answered
Aug 26, 2023
Mathematics
college
6
votes
125k
views
Determine the 2d shape that would be created if the 3d shape were sliced down
answered
Aug 18, 2023
Mathematics
high-school
8
votes
27.6k
views
John and Ariana bought school supplies. John spent $10.50 on 4 notebooks and 7 pens. Ariana spent $7.50 on 3 notebooks and 4 pens. What is the cost of 1 notebook and what is the cost of 1 pen?
answered
Dec 31, 2022
Mathematics
college
4
votes
66.5k
views
How do you say the rainbow in spanish
answered
Oct 25, 2022
Spanish
middle-school
4
votes
162k
views
97 term of-5,-23,-41
answered
Oct 18, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
48.4k
views
Which level of government collects property taxes and sales taxes?
answered
Jul 16, 2022
History
high-school
4
votes
186k
views
Can anyone plz answer this now and give me a right answer?
answered
Jun 23, 2022
Physics
high-school
2
votes
125k
views
During DNA replication, why is it that the entire molecule does not open at one go?
answered
May 7, 2022
Biology
high-school
3
votes
129k
views
Please answer this correctly without making mistakes
answered
Mar 3, 2022
English
college
6
votes
87.6k
views
Choose the answer that BEST supports this claim: It is incredible that Helen Keller could graduate from college. A. Helen Keller was born deaf, blind, and unable to speak, which made learning more difficult.
answered
Feb 24, 2022
Arts
high-school
2
votes
226k
views
State 1 difference between 1 way rotary motion and reversible rotary motion
answered
Dec 28, 2021
Physics
high-school
2
votes
41.0k
views
A bag of pecans costs $3.84. If each bag contains 40 pecans, how much would one pecan cost?
answered
Dec 24, 2021
Mathematics
high-school
0
votes
10.7k
views
How did the coronavirus mutate
answered
Oct 29, 2021
Medicine
middle-school
3
votes
199k
views
When did the US constitution become the official law of the land
answered
Oct 18, 2021
History
college
2
votes
132k
views
In a music competition, a participant has to score a total of 40 points in the first four rounds combined to move on to the 5th and final round. Glen scored 4 points in the first round. He then went on
answered
Sep 20, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
204k
views
The superintendent of a school district wanted to predict the percentage of students passing a sixth-grade proficiency test. she obtained the data on percentage of students passing the proficiency test
answered
Sep 14, 2021
Mathematics
college
3
votes
153k
views
4. Find the range. 4.7 6.3 5.4 3.2 4.9 O -3.1 -9.5 9.5 O 3.1
answered
Jul 15, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
98.2k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org