menu
QAmmunity.org
Answers by Daniel Pereira
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Daniel Pereira
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Daniel Pereira
Filter
User Daniel Pereira
Recent activity
All questions
All answers
Which is a non commercial food service
answered
Jun 20, 2021
Business
middle-school
7
votes
6.3k
views
Denise spent $3.45 on snacks every day for 11 days. What is the amount of money Denise spent on these snacks?
answered
May 24, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
84.5k
views
Find the ratio of 5m to 11m in simple ways
answered
Apr 14, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
228k
views
A store sells 3 T-shirts for $27.42. What is the unit cost per T-shirt?
answered
Jan 9, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
204k
views
According to Marshall, why does the Supreme Court have the right to rule on whether a law is constitutional?
answered
Dec 12, 2020
History
middle-school
4
votes
70.8k
views
What is the slope of this line
answered
Dec 10, 2020
Mathematics
middle-school
5
votes
187k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.8m
answers
Search QAmmunity.org