menu
QAmmunity.org
Recent activity by Csoria
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Csoria
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Csoria
Filter
User Csoria
Recent activity
All questions
All answers
Determine the cost per pound to see what the better buy. 3 pounds of turkey for $10.50 over to 1/2 pound for $6.25
answered
Dec 24, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
192k
views
Qu'est-ce qu'ils viennent de faire? Regardez les images et dites ce quils (what they) viennent de faire. Julien / faire du cheval Julien vient de faire du cheval. 1. M. et Mme Martin / aller au concert
answered
Nov 24, 2023
French
college
1
answer
84.8k
views
What is 750 grams of phosphorus
asked
Nov 11, 2023
Chemistry
high-school
1
answer
85.0k
views
Baby rabbits were sorted into three groups, based upon which food they preferred when given a choice: Brand A rabbit food, Brand B rabbit food, or a diet of raw vegetables. For two months each group was
answered
Sep 22, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
49.1k
views
If log, y = 5, which of the following is true?
asked
Aug 12, 2023
Mathematics
college
1
answer
169k
views
Are the ratios 1:3 and 6:18 equivalent?
answered
Aug 7, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
164k
views
Find the length of the third side. If necessary, write in simplest radical form. 9 5 Submit Answer Answer:
asked
May 25, 2023
Mathematics
college
1
answer
222k
views
Which of the following represents the factorization of the binomial below?49x2-81y2Out of these 4 possible optionsA. (7x+y)(x-9y)B. (7x+9y)(7x-9y)C. (7x-9y)(7x-9y)D. (7x+9y)(7x+9y)
answered
Apr 25, 2023
Mathematics
college
1
answer
33.8k
views
William earns $13 an hour. Last week he worked h hours 3 times as many hours. Write and simplify an expression for the amount of money William earned last week.
asked
Apr 23, 2023
Mathematics
middle-school
2
answers
199k
views
4. Let g(x) = 2x and h(x) = x2 + 4. Evaluate (hg)(-2). 20 -16 16 -12
asked
Dec 21, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
57.1k
views
When a paragraph contains two main ideas, it should be divided into two paragraphs. Choose the letter at the point where the passage should be divided. His name was Stenne, little Stenne. He was a child
answered
Dec 6, 2022
English
high-school
2
answers
5.9k
views
Write an equation of the line in slope-intercept form. 2. The slope is 1; the y-intercept is 0. 3. The slope is -7; the y-intercept is WIN 4. The slope is -1; the y-intercept is 3 5. The slope is – 2;
answered
Nov 22, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
45.0k
views
Brent took out a 48-month loan for $16,000 to buy a car. The simple interest rate was 8%.
answered
Nov 1, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
78.1k
views
How would you work this out step by step?
answered
Sep 20, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
230k
views
Who has the right to declare war
answered
Sep 15, 2022
History
college
1
answer
85.9k
views
Who has the right to declare war
answered
Sep 15, 2022
History
college
1
answer
85.9k
views
Who has the right to declare war
answered
Sep 15, 2022
History
college
1
answer
85.9k
views
Tansy has 4 different pieces of fruit in a bag . She pulls the pieces out one at a time. In how many different orders could tansy pull the fruit out of the bag
answered
Aug 14, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
78.9k
views
Anything that has mass and takes up space
asked
Aug 9, 2022
Chemistry
high-school
2
answers
34.7k
views
I Music at the art museum is divided into six sections that each contain about the same number of tiles there are 2889 tails total in the music about how many tiles are in each section?
asked
Aug 1, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
145k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.3m
questions
6.9m
answers
Search QAmmunity.org