menu
QAmmunity.org
Questions by CrowbarKZ
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by CrowbarKZ
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by CrowbarKZ
Filter
User CrowbarKZ
Recent activity
All questions
All answers
The equation for line j can be written as y = -9x + 10. Perpendicular to line j is line k, which passes through the point (-2, -1). What is the equation of line k?
asked
Dec 17, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
95.0k
views
11. Which of the followings is a mixture? A. Bronze B. Nitrogen C. Salt D. Sugar
asked
Sep 12, 2024
Chemistry
college
1
answer
0
votes
82.2k
views
differentiate between inferential and descriptive statistics. a survey on internet usage was conducted among a group of 200 students in the school cafeteria. it was found that 100 students spend at least
asked
Jun 28, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
99.0k
views
Name at least two ways that prokaryotic flagella are different from eukaryotic flagella.
asked
Feb 22, 2024
Biology
high-school
1
answer
1
vote
141k
views
The pH of a solution is 0.50. To two decimal places, what is the hydrogen ion concentration of that solution
asked
Dec 6, 2023
Chemistry
high-school
1
answer
0
votes
94.3k
views
What is a good hook for a smoking essay?
asked
Jul 22, 2023
Health
college
1
answer
3
votes
182k
views
When living things eat other organisms there is a transfer of energy. Which statement BEST describes this transfer
asked
Mar 15, 2023
Biology
high-school
1
answer
15
votes
193k
views
Convert the following measurement
asked
Mar 10, 2023
Chemistry
college
1
answer
4
votes
110k
views
You buy a stock for $100. In one year its price rises to $114, and it pays a $1 dividend. Your capital gains yield is _____
asked
Mar 2, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
14.8k
views
What do viking want
asked
Dec 9, 2022
Social Studies
college
1
answer
5
votes
85.9k
views
While waiting for his car to be repaired, a man rents a car for $17 per day and 33 cents per mile. His insurance company will pay up to $200 of the rental fee. If he needs the car for four days, how many
asked
Sep 28, 2022
Mathematics
college
1
answer
4
votes
97.9k
views
Can someone help me plz
asked
Sep 21, 2022
Computers and Technology
high-school
2
answers
1
vote
74.2k
views
Can someone help me plz
asked
Sep 21, 2022
Computers and Technology
high-school
2
answers
1
vote
74.2k
views
Can someone help me plz
asked
Sep 21, 2022
Computers and Technology
high-school
2
answers
1
vote
74.2k
views
I’m sorry to whoever has to do edg next year
asked
Jun 8, 2022
Mathematics
college
1
answer
5
votes
3.8k
views
Which expression is equivlent to 12(2x-3y+4)
asked
May 27, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
44.2k
views
2. Hannah and Bella went out for pizza. Hannah ate 2/6 of the pizza and Bella ate1/4 of the pizza. much did they eat altogether?
asked
May 11, 2022
Mathematics
college
1
answer
0
votes
181k
views
The price of a 36 pack of chips is $5.40, what is the price of one bag of chips?
asked
May 3, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
25
votes
38.6k
views
A customer enters a store and purchases a pair of slippers for 5 dollars. He pays with a 20 dollar bill. The merchant asks the grocer next door for change. The merchant then gives the customer the slippers
asked
Feb 19, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
42.0k
views
SAMSUNG # school lunches cost $350.50 per week . About how much would is.s. weeks of lunches cost ? 3
asked
Feb 9, 2022
Mathematics
college
1
answer
1
vote
22.6k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.3m
questions
11.0m
answers
Search QAmmunity.org