menu
QAmmunity.org
Recent activity by Ckundo
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Ckundo
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Ckundo
Filter
User Ckundo
Recent activity
All questions
All answers
There are many formal, official powers given to the President. Select THREE answers that correctly identify those powers. A-commander in chief B- communicate with allied nations C- nominate top officials
asked
Sep 21, 2023
History
high-school
2
answers
83.7k
views
Please can you help me
answered
Aug 10, 2023
Mathematics
college
2
answers
142k
views
What does it mean if someone say you are too wishy washy?
answered
May 28, 2023
English
college
2
answers
185k
views
AJ has built 33 feet of a 95 foot fence. (a) Which equation shows the amount of fence, F, AJ still needs to build?
asked
May 3, 2023
Mathematics
college
1
answer
26.7k
views
Find a formula for the linear equation graphed below. p = f(h) =
asked
Apr 25, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
104k
views
T(3t + 4) + 3t (3t+2t)
answered
Feb 8, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
78.2k
views
Find the area of the circle 8
answered
Feb 5, 2023
Mathematics
college
2
answers
177k
views
PLS HURRY !!!!!!!! i rly need help
answered
Jan 24, 2023
Mathematics
college
2
answers
61.5k
views
Just have one question
answered
Jan 21, 2023
Mathematics
college
1
answer
226k
views
4 1/2 times 2 2/5 times 3 3/4 equals
answered
Dec 11, 2022
Mathematics
college
2
answers
173k
views
Tara has 4 and 4 over 5 feet of rope. Part A: How many 2 over 5 foot pieces can Tara cut from the 4 and 4 over 5 feet of rope? Show your work. (5 points) Part B: Using the information in Part A, interpret
asked
Dec 9, 2022
Mathematics
college
1
answer
176k
views
Why do Jack and Jill free the thief? because he can protect them because he is not an honest thief because he knows the way out because he knows how to save their mother
answered
Nov 24, 2022
French
high-school
1
answer
44.5k
views
HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
answered
Nov 10, 2022
Computers and Technology
high-school
1
answer
55.4k
views
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $33.45. What is the unit price of the pairs of gloves? The unit price is $ per pair of gloves.
answered
Nov 10, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
54.7k
views
Gotta go soon so last question for today :D suprise me with great answers!! I SWEAR IF THERE IS AN ANSWER STOLEN BY "SAM" I'M GONNA BE SO MAD Anyway... In Haikyu!! who is/are the main character(s)? What
asked
Oct 25, 2022
Arts
high-school
2
answers
182k
views
Which represents a side length of a square that has an area of 450 square inches? 15 StartRoot 2 EndRoot inches in. 16 StartRoot 3 EndRoot inches in. 112.5 in. 115.5 in.
answered
Oct 12, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
29.6k
views
Which statement about passages of ves in Each text presents a different topic but uses the same tone and point of view. O Each text presents the same topic using a different tone and point of view. O Each
answered
Oct 2, 2022
English
high-school
1
answer
161k
views
Help please fhvffvgggggg
asked
Sep 26, 2022
English
high-school
1
answer
162k
views
How does the hundred flower campaign connect to the great leap forward?
asked
Jul 18, 2022
History
high-school
1
answer
139k
views
You can't have a POSITIVE LIFE, with a NEGATIVE MIND. What is the meaning of this quote and how does it relate to the world ? can anyone help me please
answered
Apr 17, 2022
English
high-school
2
answers
7.8k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org