menu
QAmmunity.org
Answers by Christiaan Janssen
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Christiaan Janssen
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Christiaan Janssen
Filter
User Christiaan Janssen
Recent activity
All questions
All answers
Please help me w this!!!
answered
Sep 24, 2024
Mathematics
high-school
2
votes
83.4k
views
What resources did the Nile River provide? Choose three correct answers. “red land” “black land” forest land saltwater fresh water precious gems wildlife Please help//
answered
Apr 26, 2024
History
high-school
5
votes
154k
views
Coach Stanley bought uniforms for the 10 players on her volleyball team. Each shirt cost $12.50, and each pair of shorts cost $13.50. What was the total cost for the 10 team uniforms? a) $260.00 b) $36.
answered
Mar 20, 2024
Mathematics
high-school
3
votes
15.9k
views
Are there treatment options for chlamydia and what are the long-term complications and risks associated with this infection?
answered
Sep 1, 2023
Health
college
4
votes
21.2k
views
A car traveling at 30m/s slows down to a stop 10s. what is the acceleration?
answered
Nov 27, 2022
Physics
college
5
votes
54.4k
views
A train travels 558 miles in 3 hours. At thIs rate, how far does the train in 5 hours?
answered
Aug 16, 2022
Mathematics
college
10
votes
91.9k
views
In 2010, the gaming industry employed about _____non-Indian workers. The majority of Indian workers were employed in the______ sector in 2010. Indian employees made up about______ of the workforce in all
answered
May 30, 2022
History
middle-school
1
vote
13.6k
views
What do animals that are carnivores eat? whatever they can find fish and insects other animals plants and fungus
answered
May 23, 2022
English
middle-school
6
votes
105k
views
To rent a van, a moving company charges $50.00 plus $5.50 per mile. The table shows the total cost for the number of miles driven. Enter an equation in slope-intercept form to represent this situation.
answered
Apr 30, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
71.9k
views
Can someone tell me which question i got wrong? this is for perfecto presente.
answered
Apr 22, 2022
Spanish
high-school
4
votes
18.8k
views
B KE 50° D С Find the value of xºin rhombus ABCD. 40 45 50 90
answered
Apr 14, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
154k
views
A businessman spends 1/5 of his travel expense funds on a hotel room and 4/10 on airfare. What percentage of his travel expenses are left over?
answered
Mar 12, 2022
Mathematics
college
2
votes
101k
views
Juice is $1.79 for 8-4.23 ounce boxes. What is the unit price
answered
Dec 27, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
145k
views
A 82-kg skydiver has a speed of 40 m/s at an altitude of 490 m above the ground. Calculate the total mechanical energy of the skydiver.
answered
Dec 12, 2021
Physics
middle-school
3
votes
44.4k
views
Describe how spead, velocity and brcoloration are related.
answered
Nov 25, 2021
Chemistry
high-school
4
votes
111k
views
Rocky Mountain National Park is a popular park for outdoor recreation activities in Colorado. According to U.S. National Park Service statistics, 46.7% of visitors to Rocky Mountain National Park in 2018
answered
Nov 6, 2021
Mathematics
college
3
votes
160k
views
Amino acid is to protein as
answered
Oct 9, 2021
Biology
college
0
votes
190k
views
ALLLL WORKKKKK 2(6y+7)=152
answered
Oct 3, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
98.9k
views
Lusk Corporation produces and sells 15,900 units of Product X each month. The selling price of Product X is $29 per unit, and variable expenses are $23 per unit. A study has been made concerning whether
answered
Sep 20, 2021
Business
college
5
votes
162k
views
Vito is reading a historical fiction novel about Nelson Mandela for his literature class. He needs to identify a theme from the novel. Which statement is an example of a theme? be Politicians can become
answered
Sep 8, 2021
English
high-school
3
votes
150k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.3m
questions
10.9m
answers
Search QAmmunity.org