menu
QAmmunity.org
Questions by Bmello
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Bmello
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Bmello
Filter
User Bmello
Recent activity
All questions
All answers
The value of indoor work is worth at least $3 per hour to some worker?
asked
Dec 9, 2024
Business
high-school
1
answer
0
votes
127k
views
Can someone complete Q2 with an explanation? (15 points)
asked
Oct 9, 2024
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
34.6k
views
The equation y = 16x represents the relationship between , the number of pounds, and y, the number of ounces. Which ordered pairs represent the number of pounds and the number of ounces in the given equation?
asked
Aug 3, 2024
Mathematics
college
1
answer
2
votes
22.4k
views
The total cost (in dollars) of producing x college textbooks is C(x)=46x+88,000
asked
Jan 19, 2023
Mathematics
college
1
answer
2
votes
142k
views
81. Predich Describe what might happen if you put a sealed glass container full of water into a freezer.
asked
Jan 7, 2023
Chemistry
high-school
1
answer
6
votes
217k
views
A)The glass fell off and broke.......... ( itselfl himselfl herself) b)Hari lives ......... his wife (in/ at / with) c)Let's go to Nepal............? ( shall wel will you/ don't you) d)He never...... red
asked
Dec 14, 2022
English
high-school
2
answers
5
votes
138k
views
Find 10 rational numbers between 1 and 2
asked
Nov 28, 2022
Health
college
1
answer
2
votes
153k
views
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 18 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $26.28. What is the unit price of each pizza? (4 points)
asked
Nov 2, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
117k
views
Please solve these! Read the instructions too!
asked
Jun 5, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
106k
views
Does anybody knows this?
asked
Jun 1, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
18
votes
116k
views
Does anybody knows this?
asked
Jun 1, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
18
votes
116k
views
Does anybody knows this?
asked
Jun 1, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
18
votes
116k
views
MATH PLEASE HELP Paul wants to put a fence around his vegetable garden in the backyard. The price of fencing is $1.65 per linear foot. Given a diagram of his vegetable garden below, how much will it cost
asked
May 9, 2022
Mathematics
college
1
answer
5
votes
4.0k
views
HELP! due tommorow , KS3 year 8
asked
Apr 19, 2022
Mathematics
college
1
answer
2
votes
25.3k
views
Pls answer I will give all my points
asked
Feb 21, 2022
Biology
high-school
1
answer
9
votes
154k
views
Name the 4 main islands of Japan
asked
Feb 16, 2022
Arts
high-school
1
answer
2
votes
233k
views
What happens to the temperatures when we have direct sunlight vs indirect sunlight?
asked
Oct 14, 2021
Chemistry
high-school
1
answer
3
votes
230k
views
If angle J and angle K are vertical angles, J and K are congruent.
asked
Aug 22, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
234k
views
All death-penalty cases that are appealed from the district courts of texas are heard by the _____.
asked
May 14, 2021
Social Studies
high-school
1
answer
1
vote
28.5k
views
What are gardeners multiple intelligences
asked
Mar 26, 2021
History
college
1
answer
0
votes
62.2k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.2m
questions
10.9m
answers
Search QAmmunity.org