menu
QAmmunity.org
Answers by Assia
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Assia
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Assia
Filter
User Assia
Recent activity
All questions
All answers
4 sandwiches are equally shared by 5 people.How much sandwich does each student get
answered
Nov 10, 2023
Mathematics
high-school
3
votes
233k
views
Replace the stars with digits. how many solutions does each problem have. ***-**=1
answered
Nov 9, 2023
Mathematics
college
3
votes
94.5k
views
define a function calcnum() that takes two integer parameters and returns the result of subtracting the product of 6 and the second parameter from the first parameter.
answered
Jun 15, 2023
Computers and Technology
high-school
1
vote
209k
views
Hong made $153 for 9 hours of work. At the same rate, how many hours would he have to work to make $187? hours X
answered
Mar 6, 2023
Mathematics
high-school
6
votes
171k
views
Look at image please
answered
Jan 27, 2023
Mathematics
college
10
votes
71.7k
views
find the curved surface area and total surface area of a right circular cylinder whose height is 15 cm and the radius of the base is 7 cm
answered
Nov 12, 2022
Mathematics
college
13
votes
71.0k
views
Please help 1) A gust of wind whooshes through the trees, and footsteps crunch across leaves on the ground. (2) These are just a few of the sounds filmgoers hear when watching a movie. (3) Most people
answered
Aug 19, 2022
English
middle-school
2
votes
230k
views
Inn Hinduism when you hit rock bottom do you turn into a women
answered
Feb 14, 2022
Geography
high-school
3
votes
82.6k
views
3 tons of dirt cost $240.00. What is the price per pound?
answered
Jan 27, 2022
Mathematics
college
12
votes
67.3k
views
Charlie is shopping for a jacket that he likes. The jacket, regularly priced at $200, is on sale at Clothes Are Us for $150. Jacket World is offering a 25% discount on the same jacket that regularly sells
answered
Jan 14, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
122k
views
How do I get more free questions. Please help
answered
Dec 25, 2021
Spanish
college
3
votes
125k
views
Hector drank 6 glasses of orange juice that contained a total of 360 calories. What was the unit rate (calories per glass)?
answered
Nov 12, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
96.8k
views
The reaction between iron(II) oxide and carbon monoxide produces iron and carbon dioxide. How many moles of iron can be obtained when 4.754.75 mol FeOFeO reacts with an excess of COCO
answered
Nov 6, 2021
Chemistry
college
2
votes
95.7k
views
The overall guideline for creating and enforcing zones, building codes, and development requirements is the:_________
answered
Oct 12, 2021
Social Studies
high-school
3
votes
126k
views
What units are used to measure the speed of a wave? A. Hertz/second B. Meters C. Cycles/second D. Meters/second
answered
Sep 24, 2021
Biology
high-school
6
votes
131k
views
How do I isolate the y variable? x = (2y + 4)/(3)
answered
Aug 2, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
110k
views
if Cuba were to enter into a trade agreement with an Asian country in 1903 without US approval, which of the following would be violated?
answered
May 27, 2021
History
college
5
votes
58.9k
views
In chapter 15, the little doors in the room scared Bud. What did he think was behind the doors?
answered
Mar 23, 2021
English
college
4
votes
200k
views
Which expression is equivalent to 63.56 + (–81.47)?
answered
Mar 15, 2021
Mathematics
college
3
votes
28.3k
views
I need help filling in these 2 blanks i really need answers asap
answered
Jan 30, 2021
Chemistry
college
6
votes
55.5k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org