menu
QAmmunity.org
Questions by Alobodzk
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Alobodzk
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Alobodzk
Filter
User Alobodzk
Recent activity
All questions
All answers
Which example uses a third-person point of view? A. If a person can't dance on the disco floor, I don't even consider him a friend B. Buck Johnston is one of the worst politicians in history, in my opinion
asked
Aug 14, 2023
English
college
1
answer
11
votes
6.0k
views
new cell phone plan costs $39.99 per month plus $0.18 for each text message you send or receive you have at most $44 to spend on your cell phone bill what is the maximum number of text messages that you
asked
Apr 6, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
140k
views
As. 10. Amaruk and Mary are both travelling by boat between Igloolik and Hall Beach, NU. Amaruk is 35 km away from Hall Beach. He is travelling south to Hall Beach at a speed of 40 km/h. Mary is 15 km
asked
Oct 4, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
148k
views
Help ASAP!!!!! ;))) tyyy
asked
Jun 18, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
9
votes
83.1k
views
I HAVE 2 MINS TO FINSIH PLZ HELP
asked
May 28, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
8
votes
121k
views
3 A roller coaster car travels up a hill until it reaches the top, slowly goes over, and speeds down the hill and through the nust of the roller coaster. At the end, the brakus quickly stop the car and
asked
Jan 8, 2022
Chemistry
high-school
1
answer
16
votes
81.1k
views
Hey friends :) please help me .. thanks:*
asked
Jan 4, 2022
English
high-school
2
answers
12
votes
32.1k
views
Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the correct position in the answer box. Release your mouse button when the item is
asked
Dec 25, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
76.5k
views
4. A package of 45 lollipops costs $5.40. What is the unit cost?
asked
Dec 14, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
121k
views
a) Organismos que dependen de fuentes externas de moléculas orgánicas para llevar a cabo sus funciones vitales b) Organismos que obtienen energía degradando compuestos orgánicos en au¬sencia de oxígeno
asked
Oct 12, 2021
Biology
high-school
1
answer
4
votes
94.9k
views
HELP MEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!! Scientists previously thought that chemicals used as propellants in aerosol cans had noeffect on the environment. Then a pair of scientists hypothesized that these propellants
asked
Oct 11, 2021
Advanced Placement (AP)
high-school
1
answer
0
votes
24.5k
views
What does "OPM" stand for in leveraging OPM? a) Organizational profit management b) Other profit means c) Other people's money d) Organizational profit marketing
asked
Aug 18, 2021
Business
middle-school
1
answer
3
votes
106k
views
Solving quadratic equactions by factoring (k+1) (k-5) =0
asked
Jun 14, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
75.6k
views
In a shoe store window, Sandy sees a sign announcing 25% off all sandals in stock. She finds a pair she likes that was originally priced at $45. If Sandy buys this pair of sandals on sale, how much will
asked
Mar 20, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
84.0k
views
When the caste system was first developed, people were separated into groups that were designated by A colors B. symbols C numbers D. sounds Please select the best answer from the choices provided оооо
asked
Feb 9, 2021
History
middle-school
1
answer
0
votes
70.2k
views
Which gives the prices in order, from least to greatest unit rate? Price B, Price A, Price C Price C, Price B, Price A Price C, Price A, Price B Price B, Price C, Price A
asked
Jan 5, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
165k
views
Please help me 30 POINTS! (i need the correct answer plz) The scopes trial in the 1920s angered __________ a. Fundamentalists b. The President c. Charles Darwin
asked
Dec 19, 2020
History
high-school
2
answers
1
vote
57.0k
views
What is the first thing you should ask before writing your presentation? What is the goal of the presentation? How long should the presentation be? Where can I find multimedia resources for the presentation?
asked
Oct 9, 2020
English
high-school
2
answers
0
votes
15.4k
views
People walk the Camino for __________________ reasons. a. religious c. athletic b. touristic d. all of the above Please select the best answer from the choices provided A B C D
asked
Dec 5, 2019
Spanish
middle-school
1
answer
2
votes
205k
views
Why was acquiring Guam important for the United States in the Spanish-American War? Acquiring Guam allowed the United States to have a naval base in the Pacific. Acquiring Guam allowed the United States
asked
Aug 26, 2019
History
college
2
answers
5
votes
57.6k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Search QAmmunity.org