menu
QAmmunity.org
Recent activity by Abby Zhang
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Abby Zhang
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Abby Zhang
Filter
User Abby Zhang
Recent activity
All questions
All answers
Round 57.9837 to the nearest Fenths
answered
Nov 18, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
85.6k
views
Identify which comma rule is used in the sentences below: 1. Matt wrote note cards, yet no one else did
answered
Oct 29, 2023
English
high-school
1
answer
177k
views
Which of these can help teens avoid drug use? OA. Peer pressure OB. Access to drugs O C. Stressful situations D. Supportive family members
answered
Aug 9, 2023
Health
high-school
2
answers
109k
views
How much does a human heart weigh in pounds? 1 pound (lb) = 16 ounces (oz) A human heart weighs about 10 ounces. On average it beats about 70 times per minute and pumps about 2.5 fluid ounces of blood
answered
Aug 7, 2023
Mathematics
college
1
answer
224k
views
The temperature is more than -8C. The statement translate to
answered
Jun 18, 2023
Mathematics
college
1
answer
174k
views
A 3-gallon container of window cleaner costs $46.68. What is the price per quart?
answered
Jun 8, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
156k
views
Can you use a vibrating back massager while pregnant?
asked
May 14, 2023
Health
high-school
1
answer
31.1k
views
without graphing, describe the transformation of each parabola or absolute value function.9) y = 2|x + 1
asked
Mar 13, 2023
Mathematics
college
1
answer
40.1k
views
What is one of the four freedoms that Roosevelt identifies in his Four Freedoms speech? • A. Freedom to bear arms • B. Freedom of education • C. Freedom from want •D. Freedom from tyranny
answered
Mar 2, 2023
English
high-school
2
answers
40.0k
views
Which numbers are solutions of 2n−15≤−3? Choose exactly two answers that are correct. −7 0 7 12
answered
Jan 8, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
68.9k
views
Solve for x in example 2. x =_________ 10x+20=145
asked
Dec 21, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
61.8k
views
Amora bought 4 yards of fabric for $36. How much did the fabric cost per inches
asked
Dec 20, 2022
Mathematics
college
2
answers
32.6k
views
Helppppppppppppppppmeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
asked
Nov 24, 2022
Mathematics
college
1
answer
14.4k
views
PLS ANSWER ASAP PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
asked
Oct 15, 2022
Biology
college
1
answer
82.2k
views
The mood of a story is the
answered
Sep 19, 2022
English
high-school
2
answers
184k
views
Sam the squirrel monkey is a homebuilder. He is randomly choosing paint and siding colors for a house he is working on. The homeowner wants the paint and siding colors to match. If they do not match, Sam
asked
Sep 13, 2022
Mathematics
college
2
answers
75.4k
views
Help Please my we dobnt know
asked
Aug 15, 2022
Mathematics
college
2
answers
142k
views
Pls help, I will give 50 points
asked
Jul 4, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
130k
views
In the reservation system, American Indian tribes were confined to assigned land with
asked
Jun 14, 2022
History
high-school
1
answer
188k
views
Solve the following: a) 3x+4/2 = 9.5 b) 7+2x/3= 5
answered
Jun 4, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
97.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.5m
answers
Search QAmmunity.org