menu
QAmmunity.org
Answers by Aadu
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Aadu
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Aadu
Filter
User Aadu
Recent activity
All questions
All answers
Cells that function in storage or photosynthesis are:.
answered
Dec 15, 2023
Biology
high-school
3
votes
178k
views
I need help figuring out the answer because I’m confused….
answered
Dec 4, 2023
Mathematics
college
6
votes
109k
views
11. Solve the equation. 2(3z-2) + 8 = 34 Oz=3 Oz=-3 Oz=-4 Oz=5 (1 point)
answered
Nov 7, 2023
Mathematics
college
6
votes
166k
views
the nurse is monitoring a laboring client with continuous fetal monitoring and notes a decrease in fhr with variable deceleration to 75 bpm. which intervention should the nurse prioritize?
answered
Aug 21, 2023
Health
college
4
votes
9.0k
views
Select the correct answer from each drop-down menu. The Soviet Union was made of 15 states. Of them, was considered the most powerful.
answered
Mar 1, 2023
History
high-school
2
votes
52.2k
views
Sonic The Hedgehog has 5 lawn mowers, and wants to get rid of all of them, how does he sell his lawn mowers? Why?
answered
Dec 28, 2022
Business
high-school
8
votes
63.5k
views
Show that d^2y/dx^2=-2x/y^5, if x^3 + y^3=1
answered
Dec 6, 2022
Mathematics
college
7
votes
226k
views
(3x + 2) please help!
answered
Sep 26, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
55.7k
views
The United States is often called the "melting pot" because people from all nations have made a home here. If someone has a grandmother from Brazil, for example, that came to live in the US, would relocating
answered
Jul 22, 2022
Biology
high-school
2
votes
181k
views
A brand of apple juice costs $2.56 for 64 oz. Find the unit rate.
answered
Jul 8, 2022
Mathematics
college
5
votes
14.1k
views
Use factors to find -96÷16
answered
Jul 5, 2022
Mathematics
high-school
0
votes
224k
views
Whats the answer? help pls!!
answered
May 31, 2022
Mathematics
high-school
10
votes
43.7k
views
The annual income of a person is $530,000. The income tax payable at the rate of 3% would be
answered
May 22, 2022
French
college
0
votes
69.6k
views
Michael Corporation manufactures railroad cars, which is its only product. The standards for the railroad cars are as follows: Standard tons of direct material (steel) per car 4 Standard cost per ton of
answered
Mar 28, 2022
Business
college
6
votes
96.6k
views
HELP FAST 15 POINTS!!!!!Everyone likes to exercise in different ways. So there are many forms of exercise that are popular. Review the different forms of exercise from the lesson. Which forms of exercise
answered
Feb 2, 2022
Health
high-school
4
votes
123k
views
Mrs. wellington is enrolled in parts a and b of original medicare. a friend recently told her that there is an excellent medicare advantage (ma) plan with a five-star rating serving her area. on january
answered
Dec 7, 2021
Social Studies
high-school
2
votes
107k
views
A set of 5 consecutive integers sums to 10. What are the integers?
answered
Dec 6, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
10.8k
views
Which of the following best states the steps of writing an argumentative essay ?
answered
Oct 30, 2021
History
high-school
6
votes
37.2k
views
Two students make a model of a tree house they want to The scale is 1:44. In the scale model, the tree house has 2 windows. How many windows should the real tree house have? O A. 2 O B. 22 C. 4 D. 88
answered
Oct 7, 2021
Physics
high-school
3
votes
119k
views
Emmett bought 10 packages of cat food and 3 packages of dog food. Each package of cat food contained 10 cans, and each package of dog food contained 2 cans. How many more cans of cat food than dog food
answered
Aug 28, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
52.7k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org