menu
QAmmunity.org
Questions by A Cat
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by A Cat
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by A Cat
Filter
User A Cat
Recent activity
All questions
All answers
John bought 3 pounds of hot dogs for his party. How many ounces of hot dogs did John buy? (1 pound = 16 ounces) Responses 64 oz 64 oz 20 oz 20 oz 32 oz 32 oz 48 oz
asked
Aug 20, 2024
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
120k
views
A newly licensed dental hygienist may submit as their CEhours proof of dental hygiene coursework taken with the previous two (2) years of the date of the renewal application, from a university. t/f
asked
Apr 23, 2024
Medicine
college
1
answer
1
vote
176k
views
What is the product of Mitosis?
asked
Feb 16, 2023
Biology
college
1
answer
8
votes
218k
views
How can I draw a diagram for this scenario. (The second one btw)
asked
Jan 5, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
174k
views
Help plz I would really appreciate it
asked
Nov 16, 2022
English
high-school
2
answers
2
votes
61.8k
views
A man bought some pens for ₹60. If the price of each pen had been ₹1 less, he would have got 3 pens more, how much did each pen cost him (in ₹) originally? a. 3 b. 5 c. 6 d. 4 no spam please
asked
Oct 23, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
15.1k
views
In the picture to the right, find the angle at which the box is pulled if the work done is 50J
asked
Oct 7, 2022
Physics
high-school
1
answer
0
votes
252
views
Help me with a essay explaining the importance of not judging people by their appearance
asked
Aug 7, 2022
English
high-school
2
answers
25
votes
103k
views
What is the term for the part of the hydrosphere that is frozen?
asked
Jul 5, 2022
Geography
high-school
2
answers
1
vote
111k
views
What is 210+185+190+x
asked
Apr 8, 2022
Mathematics
college
2
answers
5
votes
20.7k
views
Explain four effects of coronavirus
asked
Apr 2, 2022
Business
high-school
1
answer
4
votes
128k
views
Help please!!! Physics circular motion
asked
Mar 2, 2022
Physics
high-school
1
answer
4
votes
73.6k
views
Respuestas de la página 128 ciencias naturales sexto B
asked
Feb 24, 2022
Health
high-school
1
answer
5
votes
65.7k
views
Please help its due in a hour!!!!!
asked
Feb 11, 2022
Biology
high-school
1
answer
2
votes
197k
views
-25x=300 what does x equal
asked
Dec 22, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
105k
views
What are the reactants
asked
Oct 7, 2021
Physics
middle-school
1
answer
3
votes
214k
views
PLEASE HELPPP ITS DUE TODAY ILL GIVE U A GOOD REVIEW THINGY
asked
Oct 3, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
230k
views
Can someone pls fill in the table asap!!!
asked
Aug 11, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
82.2k
views
PLEASE HELP!!! Carol paid $0.78 per liter for gas while driving across Canada. Find the cost per gallon to the nearest cent. Please give a step by step
asked
Jul 4, 2021
Mathematics
college
1
answer
0
votes
74.3k
views
Ancient Egyptians wanted to help the deceased to travel safely into the underworld and find paradise in the afterlife. What evidence from the text best supports this conclusion?
asked
Jun 12, 2021
History
high-school
2
answers
2
votes
90.0k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.1m
questions
10.8m
answers
Search QAmmunity.org