205k views
4 votes
A grocery store sells a bag of 8 oranges for $6.80. How much does one orange cost?

User Kuno
by
7.7k points

2 Answers

1 vote

Answer:

A 6 lb bag of another brand

Explanation:

User Viplezer
by
8.3k points
4 votes

Answer:0.85

Explanation:

User MarJamRob
by
7.4k points