93.3k views
5 votes
It costs $19.20 for a pack of 8 padlocks

find the unit price in dollars per padlock.
if necessary, round your answer to the nearest cent.

User Practual
by
4.6k points

1 Answer

5 votes

Answer: $2.40

Step-by-step explanation: 19.20/8

The answer you get is going to be the price per padlock.

User ToughPal
by
4.8k points