menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 15 oz box of cereal cots 3.75 how much does a 21 oz box cost
asked
Dec 12, 2021
26.1k
views
4
votes
A 15 oz box of cereal cots 3.75 how much does a 21 oz box cost
Mathematics
high-school
Ijas Ahamed N
asked
by
Ijas Ahamed N
4.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
5.25
Photo for the work I did
Sujan Thakare
answered
Dec 13, 2021
by
Sujan Thakare
4.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
$5.25
Explanation:
3.75/15= 0.25 per oz
0.25* 21= 5.25
Jonahb
answered
Dec 18, 2021
by
Jonahb
5.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org