101k views
1 vote
20 oz. of taco meat is $5.36 find the unit price

User Manduro
by
7.9k points

2 Answers

3 votes

Answer: $0.268

Explanation: 5.36 divided by 20 = 0.268

User Yellowantphil
by
8.8k points
4 votes

Answer:

Explanation:

$0.27

User Frank Forte
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories