101k views
1 vote
20 oz. of taco meat is $5.36 find the unit price

User Manduro
by
4.7k points

2 Answers

3 votes

Answer: $0.268

Explanation: 5.36 divided by 20 = 0.268

User Yellowantphil
by
5.9k points
4 votes

Answer:

Explanation:

$0.27

User Frank Forte
by
5.5k points