101k views
4 votes
2. Phan went grocery shopping and purchased 8 loaves of bread that cost $1.48 each, 4 bags of milk that

cost $4.33 each, and 2 boxes of cereal that cost $5.25 each.

User Olympian
by
7.6k points

1 Answer

4 votes

Answer:

39.66

Explanation:

i think your asking how much his total is going to be you didnt put the whole question so I really dont know

User Kevvv
by
8.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.