24.4k views
2 votes
A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?

2 Answers

4 votes
$2.64
hopefully this was a help!!
User Justinavery
by
7.7k points
4 votes

Answer:

$2.64

Explanation:

I hoped I could help you!!

User Nihar
by
8.6k points