129k views
0 votes
Jacob pays $30.40 for 3.2 ounces of steak. What is the price per ounce of the steak?

1 Answer

4 votes

Answer:

30.40/3.2=9.5 so he pays $9.50 per ounce of steak

Explanation:

User Dmitry Dedov
by
4.8k points