69.7k views
2 votes
An 8-ounce bottle of lotion costs $4.50. Find the Unit Rate. hint: What is the cost per ounce?

1 Answer

4 votes

Answer:

approximately 56 cents

Explanation:

4.5/8

User Chelsea
by
5.6k points