Answer:
it is c i think
Explanation:
C. $20.00
First, you need to calculate the unit price (per pound). $6.00/3lbs = $2.00/lb. Now, you multiply the unit price by the new amount. $2.00x10lbs = $20.00
6.0m questions
7.8m answers